TELPA, TĒRPS UN TĒLS
Lekciju cikls

Mūžizglītības programmas ietvaros Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA sadarbībā ar mākslinieku biedrību “Sidegunde” piedāvā nodarbību ciklu “Telpa, Tērps un Tēls”. Programmas mērķis ir iesaistīt radošo profesiju pārstāvjus, lai veicinātu paaudžu sadarbību un nodrošinātu tradīciju pārmantojamību.

Mākslas speciālistu, mākslas vēsturnieku, arhitektu vadītu lekciju, diskusiju un sarunu veidā dalībnieki tiks iepazīstināti ar vēsturiskajiem stiliem, to izpausmēm tēlotājmākslā, arhitektūrā un modē. Latvijas kultūras mantojums tiks aplūkots pasaules kultūrmantojuma kontekstā, akcentējot paralēles un atšķirības. Nodarbības bagātinās oriģināls vizuālais, foto un kino materiāls.

 

Cikla ietvaros apmeklētājiem būs iespēja apskatīt muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un jaunākās izstādes mākslas zinātnieces Vitas Ozoliņas vadībā.

 

Lekcijas notiek rudens un pavasara sezonā, reizi mēnesī – ceturtdienā plkst. 17:00.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

NORISES LAIKS: 

reizi mēnesī, ceturtdienā, rudens un pavasara sezonā

 

BIĻEŠU CENAS:

pieaugušajiem: 3,00 EUR

studentiem, pensionāriem: 1,50 EUR

Biļetes nopērkamas iepriekšpārdošanā Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Vietu skaits ierobežots.

T: (+371) 67 225209

E: Vita.Ozolina@lnmm.lv

 

SADARBĪBAS PARTNERIS:

ATBALSTA:

Saistītās izstādes
Saistītie pasākumi
news-image
18 Jan 17:00
TELPA, TĒRPS UN TĒLS: Mākslinieku simpoziji un plenēri. Radošo personību iedvesmas un miera osta – Mālpils
Šajā lekcijā tiks skartas trīs tēmas, kas saistītas ar Mālpils novadu. Mākslas zinātniece Ruta Čaupova stāstīs par tēlnieci Martu Skulmi, bet Mālpils kultūras centra izstāžu kuratore Māra Ārente iepazīstinās ar tēlniecības simpozijiem, kuri notikuši Mālpilī 1977. un 1986. gadā, kā arī ar Mālpils mākslinieku plenēriem, kas šogad svinēs 15 gadu jubileju.
news-image
15 Feb 17:00
TELPA, TĒRPS UN TĒLS: Senie akmens tēlniecības artefakti Polijā
Šajā lekcijā tiks skartas vairākas tēmas, kas saistītas ar akmens apstrādes senāko vēsturi Polijā. Tā apskata senākā akmens laikmeta rīkus un to izmantošanu, kaula un akmens figūriņas un to raksturīgākās iezīmes, kā arī megalītiskās būves ar visai plašu akmens tēlniecības paņēmienu attīstību.
news-image
15 Mar 17:00
TELPA, TĒRPS UN TĒLS: Senās Meksikas dīvainie tēli un laikmetīgā tēlniecība
Saruna būs gan par Meksikas Pirmskolumba laikmeta kultūras, jo īpaši akmens tēlniecības, mantojumu kā eiropiešiem svarīgu rosinājumu avotu, gan par vēl dažām 20. gadsimta mākslinieku saiknēm ar citu seno kultūru pieredzi.
news-image
19 Apr 17:00
TELPA, TĒRPS UN TĒLS: Romas impērijas noslēpumi
Romas impērija un tās vēsture zinātniskajā un zinātniski populārajā literatūrā ir bieži apskatīta. Tā sevī ietver romantizētu, varbūt pat mītisku triumfu, slavu un apbrīnu. Līdz mūsdienām Romas impērijas atstātais mantojums ir saglabājies daudzveidīgi: gan rakstos, gan arhitektūrā, gan lietišķajos priekšmetos, gan visizplatītākajā formā – monētās. Par tām arī būs šī saruna.