Hārlemas meistardarbnīca drosmīgajiem
6 nodarbību gleznošanas kurss pieaugušajiem oktobra un novembra vakaros

Izstāde, ko veido Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA holandiešu un flāmu 16.–17. gadsimta glezniecība, tiks pavadīta ar 6 nodarbību ciklu, kurā dalībniekiem būs iespēja mēģināt radīt pašiem savu gleznu Holandes Zelta laikmeta glezniecības labākajās tradīcijās – no ozola dēļa sagatavošanas līdz gatavas gleznas lakošanai.

Katram ir priekšstats par to, kā top glezna, bet cik labas ir mūsu, iespējams, jau profesionālās zināšanas par Holandes Zelta laikmeta meistaru gruntēšanas tehnikām, gleznošanai nepieciešamajām izejvielām, eļļas glezniecības īpatnībām, ozolkoka dēļa izvēli un gleznas pēcapstrādi? Ko mēs zinām par lazēšanu, krāsu izvēli vai lakām un lakošanas tehniku? Kādi ir klasiskas gleznas tapšanas posmi un to secība?

 

Nodarbību cikls sniegs ne vien zināšanas, bet arī pieredzi, kas gūta gan studējot izstādē apskatāmos mākslas darbus, gan profesionālu restauratoru, mākslas ekspertu pavadībā veidojot eļļas gleznu t.s. holandiešu tehnikā. Lielākā daļa izstādē redzamo ainavas meistaru, kuri devuši priekšroku Baltijas ozoliem, ir no Hārlemas (holandiešu: Haarlem), tāpēc arī darbnīcu ciklam dots nosaukums – Hārlemas meistardarbnīca drosmīgajiem.

 

Katrā nodarbībā secīgi tiks atspoguļots un īstenots kāds no eļļas glezniecības kanoniskajiem posmiem (pamatnes gruntēšana, skicēšana, kompozīcija, lazēšana, lakošana u. tml.), tāpēc pieteikšanās darbnīcām vēlama tad, ja interesents ir nolēmis apmeklēt visas nodarbības.

 

Lai turpinās augstvērtīgas zināšanas par glezniecības tradīcijām!

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

pieaugušajiem – 20,00 EUR (par 1 nodarbību)

studentiem, pensionāriem – 10,00 EUR (par 1 nodarbību)

Dalības maksā ietverta daudzkārtēja Holandes vecmeistaru darbu apskate Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA pastāvīgajā ekspozīcijā un izstādē “Baltijas ozoli” visa nodarbību cikla garumā.

Iegādājoties materiālus, nodrošināsim profesionālu konsultantu.

Vietu skaits ierobežots (10 personas). Dalībai nodarbībā nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

PIETEIKŠANĀS UZ DARBNĪCU NOSLĒGUSIES!

Biļetes iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA biļešu kasē

T: (+371) 67 357536

E: Maija.Mackus@lnmm.lv

 

Saistītās izstādes