RADOŠĀ DARBNĪCA: Popārts
Izstādes „Ar septiņjūdžu zābakiem. Pietura – Somija. Darbi no Kiasma muzeja kolekcijas” ietvaros

Laikmetīgā māksla iedvesmu gūst ne tikai laikmeta aktualitātēs, bet arī mākslas žanros, kuri savu uzplaukumu piedzīvojuši pagātnē. Darbnīcā “Popārts” apgūsim populārās mākslas tehnikas, un mācīsimies tās izmantot, radoši pārveidojot iepriekšējos gadsimtos radītos mākslas darbus, kas atrodami muzeja kolekcijā.

Popārts jeb populārā māksla ir avangarda vizuālās mākslas kustība, kas radās 1950. gadu vidū Lielbritānijā un Amerikā. Vārds „ popārts” cēlies no angļu valodas pop art un nozīmē – populārā māksla, – skaidri saprotama doma, humors, visbiežāk par populāriem, visiem pazīstamiem tēliem, piemēram, multfilmu varoņiem. Mākslā popārts nojauca robežu starp unikālu, mākslinieka radītu vērtību un masveidā ražotu priekšmetu izmantošanu radošās domas izteikšanai, savus tēlus aizgūstot no multfilmām, komiksiem, reklāmām un televīzijas.

 

Izstādē „Ar septiņjūdžu zābakiem. Pietura – Somija. Darbi no Kiasma muzeja kolekcijas” pētīsim dažādu mākslas žanru ietekmes laikmetīgās mākslas izpausmēs, īpašu uzmanību pievēršot popārta elementiem.

 

Nodarbības otrajā daļā aicināsim skolēnus piedalīties radošajā darbnīcā, kuras laikā popārta stilistikā pārveidosim muzeja patstāvīgajā ekspozīcijā eksponētos glezniecības darbus.

 

Darbnīcas noslēgumā aplūkosim pārveidoto darbu oriģinālus patstāvīgajā ekspozīcijā un pārrunāsim paveikto.

 

NORISES LAIKS:

darbnīcas pieejamas trešdienās un piektdienās no 29. novembra līdz 8. janvārim pēc iepriekšējas pieteikšanās.

 

DALĪBAS MAKSA:

2,00 EUR no personas

 

DALĪBNIEKU SKAITS:

Vietu skaits ierobežots (15 dalībnieki)

 

MATERIĀLI LĪDZI ŅEMŠANAI:

Visi darbam nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti uz vietas

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67 226467

E: Elizabete.Satrovska@lnmm.lv

Saistītās izstādes