Mazie mākslas pētnieki
Nodarbību cikls pašiem mazākajiem muzeja apmeklētājiem

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs arī šajā rudenī aicina pašus mazākos muzeja apmeklētājus uz nodarbību ciklu, turpinot iepazīt muzeju un tā mākslas vērtības. 

Pieteikšanās noslēgusies. Brīvu vietu uz nodarbībām vairs nav.

 

Rudens ciklā notiks iepazīšanās ar vairākiem mākslas žanriem un mākslas darbu saglabātību muzejā. Iepazīšanās ar portreta žanru, ainavu un kluso dabu. Nodarbības būs veltītas divu nozīmīgu sieviešu dzīvei un mākslai, skatoties jaunatklātās izstādes. Abās izstādēs - “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts” un “Aleksandra Beļcova (1892–1981)” – pētnieki uzzinās, kas bija Mērija un Aleksandra, kādi ir viņu lielākie un īpašākie piedzīvojumi un ceļojumi.

 

Tāpat kā iepriekšējās nodarbībās, nodarbības otrā daļa norisināsies muzeja simts gadus senajā grāmatu krātuvē, sēžot pie vēsturiskā, lielā bibliotēkas galda un turpinot iepazīt grāmatu krātuvi. Katra tikšanās iekļaus arī nelielu radošu darbošanos, izvēršot katras nodarbības tematiku.

 

Nodarbības vada muzejpedagoģe un māksliniece Diāna Dimza-Dimme, ar kuru kopā mazie pētnieki dosies aizraujošā ceļojumā mākslas pasaulē. Muzeja bibliotēkā, pētot mākslas vēstures grāmatas, bērni attīstīs uzmanību un skatīšanās prasmi, uzzinās, kas ir attēls un grāmata – kā tos lietot un saprast. Uzmanīgi ieskatoties attēlos, būs iespējams atklāt, kā māksla veidojusies, kā dzīvojuši un strādājuši mākslinieki dažādos laikmetos un pasaules vietās.

 

Vēsturiskā muzeja bibliotēkas telpa ar nepilniem 29 000 grāmatu par latviešu un cittautu mākslas vēsturi, mākslinieku monogrāfijām un reprodukciju albumiem radīs īpašu atmosfēru, iepazīstot tuvāk muzeja darbību, vēsturi un glabātos dārgumus. Telpas interjeru, kura īpaša rota ir koktēlnieka Voldemāra Zeltiņa dizainētā koka lustra ar dzintara elementiem, veidojis vācu tautības arhitekts, kā arī pirmais muzeja direktors, Vilhelms Neimanis.Maksimālais dalībnieku skaits – 12 bērni.

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Nodarbības piemērotas bērniem no 4 līdz 6 gadu vecumam

 

TUVĀKO NODARBĪBU LAIKS UN TĒMAS:

26.09. plkst. 17.00 Mērijas portreti
24.10. plkst. 17.00 Gleznu dzīve muzejā
14.11. plkst. 17.00 Portrets, pašportrets un personība
12.12. plkst. 17.00 Aleksandras ceļojumi

 

NORISES VIETA:

LNMM galvenā ēka, bibliotēka (2. stāvā)

 

DALĪBAS MAKSA:

2,00 EUR par nodarbību

Pieaugušais, kurš pavada bērnu, nodarbībā nepiedalās.

Aicinām nodarbības laikā apskatīt muzeju, iegādājoties ieejas biļeti pastāvīgajā ekspozīcijā.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Piesakoties lūdzam norādīt vārdu, uzvārdu un kontakttālruni

E: ekskursijas@lnmm.lv

T: (+371) 67 324461

 

Saistītie pasākumi
Saistītās galerijas