MINI ACADEMIA

No 2019. gada 20. septembra līdz 17. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS (Vecrīgā, Torņa ielā 1) ir apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades izstāde "Academia".

Nulla dies sine linea – Ne dienas bez līnijas! Ar šo Latvijas Mākslas akadēmijas devīzi 2019. gada laikā tiek realizēti dažādi Mākslas akadēmijas simtgades pasākumi, un kā viens no tiem ir neierasta formāta ekspozīcija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS.

 

Nodarbības MINI ACADEMIA mērķis ir palīdzēt attīstīt kultūras izpratni un radošo pašizpausmi mākslā tā, lai skolēni no mākslas darbu vērotājiem un interesentiem apzināti virzītos tuvāk lietpratībai un jaunradei.

 

Pēc atsevišķu eksponātu kopīgas analīzes bērni tiks aicināti iejusties autora lomā un noformēt savas idejas telpiski no visdažādākajiem sadzīvē pazīstamiem priekšmetiem, taču šoreiz jau lietojot tikko gūtās zināšanas par vizuālās valodas izteiksmes līdzekļiem.

 

Nodarbības ietvaros (paralēli ieceres telpiskai realizēšanai) tiks uzsvērta skices loma jebkuras idejas izstrādes procesā – kā mākslā, tā ekonomikā!

 

Mākslas valodu palīdzēs pētīt LNMM muzejpedagoģe Baiba Aļļe.

 

Pirms muzeja apmeklējuma lūdzam iepazīties ar muzeja iekšējās kārtības noteikumiem. Ja apmeklējums plānots projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, plašāka informācija pieejama šeit.


MĒRĶAUDITORIJA:
7.–12. klases skolēni

Nodarbības piemērotas cilvēkiem bez priekšzināšanām.

DARBNĪCAS CENA:

Ieejas un nodarbības biļete: 2,50 EUR no skolēna

Grupas vadītājam ieeja bez maksas.

 

MATERIĀLI LĪDZŅEMŠANAI:

Ja ir iespēja, aicinām līdzi ņemt lietošanai vairs nederīgus un otrreizējai pārstrādei problemātiskus tīrus priekšmetus.
 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:
E: arsenals@lnmm.lv

Saistītās izstādes