Mākslas muzeja Jauniešu klubs

Mākslas muzeja Jauniešu klubs ir bezmaksas programma skolas vecuma jauniešiem (15+), kurus interesē muzeji, māksla, dizains un kultūra. 

Kluba vīzija ir kļūt par pastāvīgu muzeja vidē radītu platformu jauniešu iesaistei un radošai izaugsmei. Tā ietvaros jauniešiem ir iespēja satikties ar mākslas un kultūras profesionāļiem un uzzināt vairāk par to, kas ir mākslas muzejs un kas tajā slēpjas, kāda ir mākslinieku un dizainera ikdiena, kādi procesi veido Latvijas kultūras telpu. Tikšanās reizēs kopā ar līdzīgi domājošiem vienaudžiem ir iespēja aktīvi darboties, dalīties iniciatīvās un piedāvāt idejas, lai uzlabotu mākslas muzeja piedāvājumu jauniešu auditorijai un veicinātu muzeja attīstību.

 

2017. gadā Mākslas muzeja Jauniešu klubā darbojas 20 jaunieši. Programma tiek īstenota Latvijas Nacionālajā mākslas muzejāMākslas muzejā RĪGAS BIRŽADekoratīvās mākslas un dizaina muzejāIzstāžu zālē ARSENĀLSRomana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā, kā arī mākslinieku vai dizaineru studijās un citās kultūras iestādēs.

 

Jaunu dalībnieku uzņemšana notiks 2019. gada sākumā pēc izsludinātas pieteikšanās. 

 

 

PAPILDU  INFORMĀCIJA:

Maija Mackus, Izglītības programmu kuratore

E: Maija.Mackus@lnmm.lv

T: (+371) 67 357536

 

GALVENAIS ATBALSTĪTĀJS:

 

Saistītie jaunumi
news-image
Mākslas muzeja Jauniešu klubs ir noslēdzis savu pirmo sezonu un meklē jaunus biedrus!
Ja vēlies iesaistīties un pievienoties Jauniešu klubam, tuvāk un netradicionālāk iepazīt mākslas muzeju, runāt par mākslu un kultūru, rīkot pasākumus un kļūt par daļu no mūsu draudzīgā kolektīva, droši piesakies!
news-image
Mākslas muzeja Jauniešu kluba pieredze: Kā runāt par mākslu?
21.novembra Jauniešu kluba tikšanās reizi veltījām, lai turpinātu mācīties, pētīt un apspriest to, kā varam vērot, vērtēt un sarunāties ne tikai par, bet arī ar mākslas darbiem. Kopā ar LNMM izstāžu zāles ARSENĀLS Radošās darbnīcas vadītāju Līnu Birzaku-Priekuli guvām ieskatu recenzenta darba procesā. Pēc tam mūsu koordinatores Elīnas vadībā arī paši vairāk pievērsāmies mākslas darbu pētīšanai un guvām dažādas atziņas.
news-image
Mākslas muzeja Jauniešu kluba pieredze: Kas ir dizainers?
Jauniešu kluba septītā tikšanās 8. augustā tika veltīta dizainam. Katra Jauniešu kluba tikšanās reize ir īpaša un atšķirīga, taču šoreiz gūtā pieredze bija patiešām unikāla – visi kopā devāmies ciemos pie “Lokal Boards” dizaineriem, kuri ar lielu entuziasmu mūs uzņēma un iepazīstināja ar to, kāds ir dizainera darbs ikdienā, kur un kā top viņu ražotie longboard skrituļdēļi, kā arī aicināja mūs iejusties dizainera lomā.
news-image
Mākslas muzeja Jauniešu kluba pieredze: Zīmola tapšanas process
Jauniešu kluba sestā tikšanās 11. jūlijā tika veltīta LNMM zīmola tapšanas procesa apzināšanas turpināšanai, kā arī paša Jauniešu kluba zīmola izveidei.
news-image
Mākslas muzeja Jauniešu kluba pieredze: Kā veidot savu zīmolu un grafisko identitāti
Kopš 2016. gadā pabeigtās rekonstrukcijas Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir izveidojis gluži vai jaunu vizuālo tēlu, kura koncepts ir izgaismot pirms rekonstrukcijas neredzamo un padarīt muzeju apmeklētājam tuvāku un saprotamāku. Tā kā Jauniešu klubs ir jauns dzinums kopējā LNMM kokā, Jauniešu kluba piektā tikšanās 27.jūnijā bija veltīta LNMM rekonstrukcijas būtiskāko izmaiņu un zīmola tapšanas procesa apzināšanai, kā arī paša Jauniešu kluba zīmola izveides uzsākšanai.
news-image
Mākslas muzeja Jauniešu kluba pieredze: Muzeji un tehnoloģijas
LNMM Jauniešu kluba nodarbība bija veltīta tēmai “Muzeji un tehnoloģijas”. Jauniešu kluba dalībnieki iepazina Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pieredzi, veidojot muzeja aplikāciju, kā arī apmeklēja starptautiskās konferences WE ARE MUSEUMS 2017 pavadošo pasākumu “Tech loves culture”, kur savus produktus prezentēja jaunuzņēmumi no dažādām Eiropas valstīm, piedāvājot muzejiem efektīvus risinājumus interaktīvo tehnoloģiju, paplašinātās realitātes, mobilo pakalpojumu, biļešu sistēmu, kā arī e-tirdzniecības izmantošanā.
Saistītie pasākumi
Saistītās preses relīzes
Saistītās galerijas