Vasaras skola bērniem “ARS Mini”

ARS MINI ir dienas vasaras skola aktīviem un zinātkāriem bērniem vecumā no 8 līdz 14 gadiem, kuri satiksies Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS no 9. līdz 12. jūlijam vai no 6. līdz 9. augustam plkst. 11.00–16.00 ar mērķi pētīt un iepazīt kultūras institūcijas darbību un radoši pavadīt laiku, izzinot laikmetīgo mākslu.

#ARSMINI 

 

Nometnes dalībnieku aktivitātes ietvers izstāžu zāles darbībā iesaistīto profesiju pienākumu pētniecību un laikmetīgās mākslas iepazīšanu igauņu mākslinieka KAIDO OLES izstādē “DEJAS VIENTUĻO SIRŽU KLUBĀ”.

Nometnes uzdevumi izstrādāti iekļaujot dažādu prasmju – kritiskās domāšanas, problēmrisināšanas, jaunrades, sadarbības u.c. – attīstīšanu.

 

Dalībnieki tiks aicināti izpētīt viņiem interesējošos mākslas aspektus pēc iespējas dažādākā veidā, kā arī piedalīties spēlēs un grupu aktivitātēs. Bērni piedalīsies eksperimentos, kas saistīti ar instalāciju būvēšanu un citām mākslas darbu radīšanas tehnikām, kā arī tiks aicināti dalīties kopīgās diskusijās.

 

PROGRAMMA

Katru dienu dalībnieki iepazīsies ar jaunu fragmentu no Kaido Oles izstādes “DEJAS VIENTUĻO SIRŽU KLUBĀ” kataloga, pārspriedīs mākslinieka domas un veidos radošus darbus saistībā ar apskatīto tēmu.

 

Pēc kopīgas pusdienu pauzes, bērni dosies ARS MINI ekspedīcijā ciemos pie kāda no kolekciju glabātājiem, restauratoriem vai kuratoriem, kuri ikdienā veido ARSENĀLA saturu.

 

Dienas otrajā pusē dalībnieki pievērsīsies laikmetīgās mākslas izpētei un veidos savus mākslas darbus dažādās tehnikās.

 

Vada LNMM muzejpedagoģe Baiba Aļļe.

 

NORISES VIETA:

Izstāžu zāle Arsenāls, Torņa iela 1, Rīga

 

NORISES LAIKS:

9.–12. jūlijā, plkst. 11.00–16.00

6.–9. augustā, plkst. 11.00–16.00

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Bērni vecumā no 8 līdz 13 gadiem

 

MATERIĀLI LĪDZI ŅEMŠANAI:

Priekšauti vai darba apģērbs, kas var tikt nosmērēts ar krāsu.

Ēdiens pusdienu pauzei, kas karstā laikā ātri nesabojāsies.

Ūdens pudele (uz vietas pieejams filtrēts dzeramais ūdens).

Pārējie nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti uz vietas.

 

DALĪBAS MAKSA:

20 EUR par 4 dienām.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Dalībnieku skaits ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67 716108

E: arsenals@lnmm.lv

E: baiba.alle@lnmm.lv

 

LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Informējam, ka Jums ir tiesības iebilst pret savas vai sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu šajā mājas lapā, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: baiba.alle@lnmm.lv.

Saistītās izstādes