Latvijas Nacionālais mākslas muzejs – populārākais 2016. gadā
Latvijas Republikas Kultūras ministrijas apkopotajā statistikā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs atzīts par apmeklētāko muzeju Latvijā 2016. gadā, savas darbības pirmajos deviņos mēnešos (maijs – decembris) uzņemot 262 321 interesentu, tādējādi aiz sevis atstājot tradicionālos līderus – Turaidas muzejrezervātu un Rundāles pils muzeju.

Milzīgā apmeklētāju interese bija vērojama jau 2015. gada decembrī, kad atjaunotās muzeja telpas, kuras nebija vēl mākslas darbu piepildītas, devās apskatīt aptuveni 125 tūkstoši interesentu. Savukārt, pirmajā mēnesī pēc atklāšanas muzejs tika pulcējis 64 864 interesentu, jau tad liekot noprast, ka sākotnējās prognozes par 100 000 apmeklētājiem līdz gada beigām tiks pārsniegtas.

 

Pēc muzeja rekonstrukcijas vislielāko muzeja apmeklētāju uzmanību saista muzeja atjaunotā un modernizētā vide, kurā pilnvērtīgi pavadīt brīvo laiku. Aktīvi apmeklētāji ir darba kolektīvi, skolēnu grupas, kā arī ārzemju tūristi. Latvijas iedzīvotāji muzejā bieži ierodas ģimenes lokā.

 

"Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir gandarīts par sabiedrības patiesi lielo ieinteresētību, ko esam izjutuši savā darbā. Muzeja klātbūtne ir cēlusi apkārtējās sabiedrības dzīves kvalitāti. Redzam, ka ir mainījusies muzeja apmeklējuma motivācija un paradumi, apmeklētāji muzejā pavada ilgāku laiku, izbaudot jaunās iespējas. Īpašs gandarījums par lielo ģimeņu skaitu muzejā, kas tikai apliecina mūsu piedāvājumu ģimenēm kā draudzīgu un pieejamu," gandarījumu pauž LNMM direktore Māra Lāce.

 

Muzejs strādā pie mūsdienīgas komunikācijas politikas, kā arī ir aktualizējis uzsvarus savā sarunā ar dažādām auditorijām. Līdztekus pārdomātu ekspozīciju un izstāžu izveidei, ir aktīvi atsācies izglītojošais darbs – tiek veidotas radošās darbnīcas, meistarklases un lekcijas. Domājot par jaunākajiem apmeklētājiem, ir tapusi Ģimenes soma un muzeja 3. stāva Detektīvkarte, ar ko aizraujošā veidā izzināt ekspozīcijas. Savukārt, pielāgojoties tehnoloģiju attīstībai, izveidota arī mobilā aplikācija "Mākslas muzejs", kura pieejama bez maksas.

 

Pēc atvēršanas 4. maijā, LNMM  saņēmis vērā ņemamas atzinības "Kilograms kultūras 2016" nominācijā Gada notikums, kā arī Latvijas Arhitektūras Lielo gada balvu 2016 par muzeja rekonstrukciju. Savukārt, apmeklētākā izstāde 2016. gadā bijusi plašā retrospekcija "Janis Rozentāls (1866 - 1916). Māksla un tehnika", to  apmeklējuši 57 tūkstoši interesentu.