Stāsti par mākslas darbiem un izglītojoši materiāli tiešsaistē
#ĒKultūra
Esam parūpējušies, lai ikviens var atklāt un iepazīt muzeju izstādes un ekspozīcijas tiešsaistē.

LATVIJAS NACIONĀLAIS MĀKSLAS MUZEJS

Audiostāstu sērija "Māksla un krīze" par izolāciju, laiku, telpu un ceļu uz ierasto piedāvā atskatīties uz dažiem vēstures pieturpunktiem un iepazīt sešu mākslinieku attiecības ar tobrīd notiekošo caur viņu mākslas darbiem.

 

Video stāsti Mākslas restaurācija muzejā dod iespēju izzināt restaurācijas lomu mākslas muzeja darbībā, ētikas apsvērumus, ar kādiem saskarās restauratori, eksperimentālās tehnikās veidotu darbu uzglabāšanas un saglabāšanas specifiku, kā arī vairākus citus ar mākslas restaurāciju saistītus aspektus.

 

Video stāsti Viena fotogrāfa stāsts 8 mini-sērijās stāsta par 20. gadsimta otrās puses un 21. gadsimta mākslas fotogrāfijām, kas iekļautas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, un to autoriem. LNMM fotogrāfijas kolekcija koncentrējas uz to meistaru darbiem, kuru vārdi kļuva plaši pazīstami 80. gados un jo īpaši 90. gados – pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas.

 

Audio stāsti par izstādē “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā” redzamajiem mākslas darbiem. Izstādi veido trīs galvenie tematiskie bloki – “Mīti un leģendas”, “Dvēsele” un “Daba” –, paužot mākslinieku interesi par romantiskiem stāstiem, cilvēku iekšējo pasauli un dabas noslēpumainību. Piedāvājam audio ieskatu izstādes tematiskajā blokā "Mīti un leģendas", “Dvēsele” un "Daba".

 

Video stāsti izstādes “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā” ietvaros, tai skaitā lekciju cikls, kas izstādes apmeklētājus dziļāk iepazīstina ar tajā eksponēto mākslu no mākslas zinātnieku un pētnieku skatu punkta, kā arī apskata ar Baltijas simbolismu saistītās tēmas starpdisciplināri. Video un lekcijas skatāmas ŠEIT.

 

LNMM Mobilā lietotne ikvienam ļauj atklāt un izzināt ekspozīcijas un unikālās ēkas arhitektūru. Lietotāja uzmanība tiek pievērsta detaļām, kuras caur dažādām aktivitātēm un izziņas līmeņiem iesaista aizraujošā stāstā. Šobrīd lietotnē pieejams arī tās jaunākais maršruts – Mākslas restaurācija muzejā. Mobilo lietotni iespējams lejupielādēt vietnēs “GooglePlay” un “AppStore”. 

 

Radošas aktivitātes ģimenēm un bērniem mājās kopā ar izstādes “Neērtās pagātnes. Saistītās pasaules” un “Atceros, tātad esmu. Neuzrakstītie stāsti: mākslinieču arhīvi” māksliniecēm. Piedāvājam izstādes iepazīt attālināti – noskatoties nelielus video, kas pieejami ŠEIT un ŠEIT. Kad esi guvis ieskatu abās izstādēs, noklausies, ko mākslinieces stāsta par saviem darbiem ŠEIT un ŠEIT! Sekojot mākslinieču dotajiem norādījumiem un sagatavotajām darba lapām, mājas apstākļos varēsi sagatavot divus mākslas darbus – interviju – stāstu par kādu savas dzimtas personību un šķīvīti ar bērnības citātu.

 

 

MĀKSLAS MUZEJS RĪGAS BIRŽA

Darba lapas: Iepazīsti mākslas darbus! Veic radošos uzdevumus, izpēti mākslas darbus, atmini mīklas, aizpildi trūkstošos laukumus un gūsti jaunas emocijas. Darba lapas aizpildāmas pirms, pēc vai muzeja apmeklējuma laikā. Pieejamas ŠEIT. 

 

Krāsojamās lapas: Pasaules kultūras. Aicinām iepazīt  dažādas pasaules kultūras, ar kurām saistīts Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA krājums, izkrāsojot mākslas darbus. Iejūties mākslinieka lomā un papildini jau esošo mākslas darbu atveidojumus ar jauniem foniem un detaļām. Pieejamas ŠEIT.

 

Radošais auduma apzīmēšanas komplekts“Laimes kaķis – Maneki Neko”. Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA sadarbībā ar bērnu preču zīmolu “Fox The Maker” piedāvā bērniem iespēju kļūt par tekstilmākslinieku mājas apstākļos. Radošais komplekts ietver visu nepieciešamo, lai pašu spēkiem apgleznotu audumu ar dizainu “Laimes kaķis – Maneki Neko” no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Ārzemju mākslas kolekcijas. Komplektus iespējams iegādāties “Fox The Maker” mājas lapā.

 

 

DEKORATĪVĀS MĀKSLAS UN DIZAINA MUZEJS

VĀRDS DIZAINAM video saturs izglīto skatītājus dizaina jautājumos, iepazīstina ar labākajiem jomas pārstāvjiem, kā arī rosina viedokļu apmaiņu starp speciālistiem un sabiedrību.

 

DMDM kolekcijā glabājas mūsdienu dizaina labākie paraugi. Viņu vidū arī porcelāna mākslinieču Skuja Braden darbi, kas pārsteidz ne vien ar izdomu, bet arī profesionālo izpildījumu. Video filma piedāvā ielūkoties mākslas dueta Skuja Braden radošā procesa aizkulisēs, dokumentējot kāda mākslas darba rašanos. Filmu var noskatīties ŠEIT. 

 

Darba lapas: Dizaina aktivitātes. Radoši darboties mājās ar viegli pieejamiem materiāliem palīdzēs muzeja izglītības speciālistu izveidotās darba lapas ģimenēm. Pieejamas ŠEIT.

 

Izstādes “Madernieka stils” ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs izveidojis radošo darbnīcuMadernieka studija". Kamēr muzeju apmeklēt klātienē nav iespējams, piedāvājam izglītības kuratoru sagatavotos radošos uzdevumus.

 

Audio stāsti “Madernieka stils”, kas atklāj Jūlija Madernieka daudzpusīgās radošās intereses: ornamenti, dabas studijas, lietišķā grafika, interjeri, mēbeles. Par katru no šīm jomām sagatavots koncentrēts stāstījums, kas palīdzēs labāk izprast izstādē redzamos mākslas darbus. Klausieties ŠEIT.

 

Izglītojošs buklets, kas iepazīstina ar Jūlija Madernieka radošo darbību un personību. Pieejams ŠEIT.

 

 

ROMANA SUTAS UN ALEKSANDRAS BEĻCOVAS MUZEJS

Romans Suta ir viena no modernisma laikmeta centrālajām figūrām Latvijā – unikāla radošā personība, kuras erudīcija, neordināra spriestspēja, mākslinieciskais potenciāls un neizsīkstošais entuziasms pārsteidza laikabiedrus. Audio stāsti par mākslinieku pieejami ŠEIT.

 

 

ANTĪKĀS UN RENESANSES TĒLNIECĪBAS NOLĒJUMU EKSPOZĪCIJA MUZEJU KRĀTUVĒ "SKULPTŪRU MEŽS"

Stāstījumu cikls veltīts Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcijas izzināšanai, kur vēsture mijas ar mūsdienām. Skatāms ŠEIT.

 

#MeklējamMozu. Iepazīsti un atklāj nolējumu kolekciju! Caur video un foto stāstiem  uzzini, kā veidojusies nolējumu kolekcija un ekspozīcija "Skulptūru mežs". Stāstu galvenais varonis ir Mikelandželo "Mozus" skulptūra, kas ir viena no pasaulslavenu skulptūru kopijām, kas apskatāma "Skulptūru mežā". 

 

Mobilais ceļvedis ne tikai ekspozīcijā, bet arī ārpus tās ļauj iepazīties ar pasaulslavenu un arī mazāk zināmu Senās Grieķijas, Senās Romas un Itālijas renesanses tēlniecības darbu kopijām, kas apskatāmas Muzeju krātuvē "Skulptūru mežā". Pieejams ŠEIT.

 

 

Daļa no mākslas darbu „zelta fonda”, kas glabājas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, padarīta pieejama Latvijas un pasaules interneta lietotājiem līdzās daudzu pazīstamu muzeju bagātībām:

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs

 

Aicinām sekot aizraujošiem stāstiem un aktualitātēm muzeju sociālo tīklu profilos!

 

#ĒKultūra

Saistītie jaunumi
Saistītās izglītības programmas
news-image
VIENAS GLEZNAS STĀSTS I
“Vienas gleznas stāsts” ir izglītojošs projekts par muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā iekļautajiem mākslas darbiem, kas radīti 20. gadsimta 80.–90. gados. Šis periods iezīmē būtiskas pārmaiņas Latvijas kultūrtelpā, kad mākslinieku ideju resurss bieži bija politika, ekoloģija un sociālā dzīve. Intervējot autorus, atklājas tiešs un nepastarpināts priekšstats par kontekstu, kādā mākslas darbi tapuši.
news-image
VIENAS GLEZNAS STĀSTS II
"Vienas gleznas stāsts" ir video sērija par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā skatāmajiem mākslas darbiem. Projekts tapis, pateicoties advokātu biroja “Ellex Kļaviņš” atbalstam, kas ir idejas iniciators un ziedojumu kampaņas organizētājs video sēriju izveidei.
news-image
VIENA FOTOGRĀFA STĀSTS
“Viena fotogrāfa stāsts” ir turpinājums Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) un advokātu biroja “Ellex Kļaviņš” partnerībā īstenotam sadarbības projektam, kas 2017. gadā uzsākts kā iniciatīva “Vienas gleznas stāsts” un ieguvis saturisku paplašinājumu.
news-image
KRĀSOJAMĀS LAPAS: Pasaules kultūras
Aicinām mazākos muzeja apmeklētājus iepazīties ar dažādām pasaules kultūrām, izkrāsojot mākslas darbus!
news-image
DARBA LAPAS: Iepazīsti mākslas darbus!
Iepazīsties ar muzeja pastāvīgās ekspozīcijas mākslas darbiem ar darba lapu palīdzību!
news-image
MĀKSLAS RESTAURĀCIJA MUZEJĀ
“Mākslas restaurācija muzejā” dod iespēju izzināt restaurācijas lomu mākslas muzeja darbībā, ētikas apsvērumus, ar kādiem saskarās grafikas, glezniecības un tēlniecības restauratori, eksperimentālās tehnikās veidotu darbu uzglabāšanas un saglabāšanas specifiku, kā arī vairākus citus ar mākslas restaurāciju saistītus aspektus. 
news-image
Virtuālā ceļveža tūre
Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcijas apmeklētājiem pieejama katras skulptūras kopijas stāstu iepazīšana izmantojot virtuālo ceļvedi.
news-image
Madernieka studija
Izstādes “Madernieka stils” ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs izveidojis radošo darbnīcu “Madernieka studija.”