Pašam savs muzejs
Sākot ar 2020. gada 9. novembri LNMM muzejos notiks tikai individuāli apmeklējumi
Saistībā ar valdības izsludināto ārkārtējo situāciju valstī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā un ekspozīcijā Muzeju krātuvē “Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi” no 2020. gada 9. novembra līdz 6. decembrim var notikt tikai individuāli apmeklējumi, izņemot vienas mājsaimniecības locekļiem.

Mūsu apmeklētāju un darbinieku drošība ir mūsu prioritāte. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) klātienes izglītojošā darba pārtraukšana un plānoto pasākumu atcelšana laika periodā no š. g. 9. novembra līdz 6. decembrim ir daļa no drošības pasākumiem, reaģējot uz Covid-19 izraisīto situāciju valstī.

 

Muzeju durvis būs atvērtas individuāliem apmeklētājiem, turpinot sniegt aizraujošu pieredzi, iedvesmu un mierinājumu, vienlaikus ierobežojot un regulējot apmeklētāju skaitu un plūsmu.

 

Muzejos tiek nodrošināta apmeklētāju vienvirziena plūsma, un telpās atrodas ne vairāk kā 50% no kopējā iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj apmeklētājiem pieejamā telpu platība un infrastruktūra.

 

Vienam apmeklētājam ir paredzēti vismaz 10 m² no publiski pieejamās telpas. Tāpat LNMM muzeju apmeklētājiem ir nodrošināta publiski pieejama (uz vietas un mājas lapā) informācija par maksimāli pieļaujamo personu skaitu, kas vienlaicīgi var atrasties konkrētajā ēkā un telpā.

 

Esam parūpējušies, lai ikviens var atklāt un iepazīt muzeju izstādes un pastāvīgās ekspozīcijas gan tiešsaistē, gan klātienē.

 

KO REDZĒT

Līdz 13. decembrim Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (MMRB / Doma laukumā 6) ir skatāma izstāde “Mūsu muzejs. Valsts mākslas muzejam – 100” – veltījums nozīmīgai kultūras institūcijai un tās darbiniekiem, kuru veidotais un saglabātais krājums turpina dzīvot Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijās, pētniecībā un izstādēs. Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (DMDM / Skārņu ielā 10) aicina no 5. novembra līdz 28. februārim apmeklēt vērienīgu izstādi “Madernieka stils”, kas atzīmē latviešu lietišķās mākslas un dizaina pamatlicēja Jūlija Madernieka (1870–1955) 150 gadu jubileju. Abi projekti īstenoti Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

 

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (SBM / Elizabetes ielā 57a, dz. 26) līdz 30. janvārim turpinās izstāde “Kaislību varā”, kas stāsta par “latviešu Matu Hari”, “vienu no intelektuālākajām sievietēm Latvijā” – rakstnieci, žurnālisti, mecenāti un spiedzi Austru Ozoliņu-Krauzi (1890–1941). Viņas savdabīgā personība bija pretrunu pilna, bet biogrāfijā joprojām ir daudz “baltu laukumu”.

 

Muzeju krātuvē (Pulka ielā 8) Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā jaunu pastāvīgo ekspozīciju “Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi”, kas iepazīstina ar Senās Grieķijas, Senās Romas un renesanses tēlniecības meistardarbu ģipša kopijām mūsdienīgā formātā.

 

No 14. novembra līdz 24. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas (LNMM / Jaņa Rozentāla laukumā 1) 4. stāva zālēs Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) apmeklētāju uzmanībai piedāvās izstādi “Atceros, tātad esmu. Neuzrakstītie stāsti: mākslinieču arhīvi”, kas aktualizēs atšķirīgu mākslas vēstures lasījumu caur sieviešu mākslinieču pieredzēm padomju perioda mākslas, sociālo un politisko norišu kontekstā. Savukārt no 28. novembra līdz 7. februārim muzeja Kupola zālē būs skatāms otrs LLMC realizētais projekts – starptautiskā izstāde “Neērtās pagātnes. Saistītās pasaules”. Tā izgaismos neērtās, bieži noklusētās tēmas Baltijas un Austrumeiropas reģionā un pievērsīsies sarežģītajam 20. gadsimta mantojumam, kas, lai gan izstumts no kolektīvās atmiņas, tomēr joprojām ietekmē mūsdienu realitāti.

 

2020. gadu Latvijas Nacionālais mākslas muzejs noslēgs ar vērienīgu visu triju Baltijas valstu simtgades kopprojektu, kas pirms tam ar ievērojamiem panākumiem tika izrādīts prestižajā Orsē muzejā Parīzē, – izstādi “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā”, kura no 21. novembra līdz 21. februārim būs eksponēta LNMM Lielajā zālē.

 

APMEKLĒJUMA PLĀNOŠANA: DARBA LAIKS un BIĻEŠU IEGĀDE

LNMM muzeju darba laiks paliek nemainīgs. Atgādinām, ka otrdienās Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, bet trešdienās Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs ir atvērti ilgāk – no plkst. 11.00 līdz 19.00, savukārt piektdienās Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA strādā no plkst. 10.00 līdz 20.00. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcija Muzeju krātuvē atvērta skatītājiem trešdienās, ceturtdienās un piektdienās no plkst. 11.00 līdz 17.00.

 

Ārkārtējās situācijas laikā Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs ir apmeklējams tikai ar iepriekšēju pieteikšanos pa tālruni (+371) 67 288800 vai e-pastu sbm@lnmm.lv.

 

Ieejas biļetes pastāvīgajās ekspozīcijās un izstādēs var iegādāties gan uz vietas muzeja kasē, gan attālināti, izmantojot mobilo maksājumu lietotni Mobilly. Pielāgojoties ārkārtējās situācijas apstākļiem valstī un rūpējoties par apmeklētāju drošību, LNMM aicina iespēju robežās veikt bezkontakta norēķinus vai izmantot maksājumu kartes.

 

Ekspozīcijas apmeklējums Muzeju krātuvē ir bez maksas. Virtuālā gida pakalpojumu var iegādāties mobilo maksājumu lietotnē Mobilly, kā arī veicot apmaksu ar rēķinu.

 

Vēršam uzmanību, ka visās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrvienībās ekskursijas gida pavadībā laikposmā no 9. novembra līdz 6. decembrim nenotiek.

 

Vēlam nesteidzīgu un patīkamu muzeja apmeklējumu!

Aicinām sekot aizraujošiem stāstiem un aktualitātēm LNMM muzeju sociālo tīklu profilos!

 

Informācija par drošu muzeja apmeklējumu pieejama ŠEIT.

 

#ēkultura

Saistītie jaunumi
Saistītās izstādes
news-image
Kaislību varā. Austra Ozoliņa-Krauze – rakstniece, mecenāte, spiedze
No 2020. gada 7. jūlija līdz 2021. gada 30. janvārim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26, Rīgā) būs skatāma izstāde “Kaislību varā. Austra Ozoliņa-Krauze – rakstniece, mecenāte, spiedze”.
news-image
Mūsu muzejs
Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros no 2020. gada 5. septembra līdz 13. decembrim Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) būs skatāma izstāde “Mūsu muzejs. Valsts mākslas muzejam – 100” – veltījums nozīmīgai kultūras institūcijai un tās darbiniekiem, kuru veidotais un saglabātais krājums turpina dzīvot Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijās, pētniecībā un izstādēs.
news-image
Madernieka stils
Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros no 2020. gada 5. novembra līdz 2021. gada 28. februārim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma vērienīga izstāde “Madernieka stils”, kas atzīmēs latviešu lietišķās mākslas un dizaina pamatlicēja Jūlija Madernieka 150 gadu jubileju.
news-image
Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā
No 2020. gada 21. novembra līdz 2021. gada 21. februārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) norisināsies izstāde “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā” – vērienīgs visu triju Baltijas valstu simtgades kopprojekts, kas pirms tam ar ievērojamiem panākumiem bija izrādīts prestižajā Orsē muzejā Parīzē.
news-image
Atceros, tātad esmu. Neuzrakstītie stāsti: mākslinieču arhīvi
No 2020. gada 14. novembra līdz 2021. gada 24. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) norisināsies Latvijas Laikmetīgās mākslas centra veidotā izstāde “Atceros, tātad esmu. Neuzrakstītie stāsti: mākslinieču arhīvi”, kas aktualizēs atšķirīgu mākslas vēstures lasījumu caur sieviešu mākslinieču pieredzēm padomju perioda mākslas, sociālo un politisko norišu kontekstā.
news-image
Neērtās pagātnes. Saistītās pasaules
No 2020. gada 28. novembra līdz 2021. gada 7. februārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas Kupola zālē (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma Latvijas Laikmetīgās mākslas centra rīkotā starptautiskā izstāde “Neērtās pagātnes. Saistītās pasaules”. Projekts izgaismo neērtās, arī noklusētās tēmas Baltijas un Austrumeiropas reģionā un pievēršas sarežģītajam 20. gadsimta mantojumam, kas joprojām ietekmē mūsdienu realitāti.
Saistītās preses relīzes