PRESES KONFERENCE: Nebeidzamā ainava. Alekseja Naumova personālizstāde
image
23.02.2018 11:00
Piektdien, 2018. gada 23. februārī, plkst. 11.00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina mediju pārstāvjus uz preses konferenci, kurā tiks prezentēta Alekseja Naumova personālizstāde “Nebeidzamā ainava”. Pasākuma norises vieta: Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka (Jaņa Rozentāla laukumā 1, Rīgā). Dalībnieku reģistrācija: plkst. 10.30–11.00

“Nebeidzamā ainava” ir apjomīgākā Alekseja Naumova retrospekcija, kurā apmeklētāji ieraudzīs gan autora agrīnās kompozīcijas, gan darbus no privātkolekcijām, kas līdz šim netika plašāk rādīti. Izstādē ir aplūkojami audekli, kas atsedz dažādus Alekseja Naumova daiļrades posmus un nozīmīgākos darbības virzienus, ļaujot izsekot līdzi tām kvalitātēm, ko lielākā daļa mākslas cienītāju jau labi pazīst. Ekspozīcija iekļauj arī darbu grupas, kas dažiem skatītājiem varētu būt jaunatklājumi, iepazīstot klātienē gleznotāja virtuozā rokraksta izpausmes citos medijos, piemēram, keramikā, ilustrācijā vai iespiedgrafikā.

 

Muzeja apmeklētājiem būs pieejams bezmaksas ceļvedis ar komentāriem par ekspozīcijas sadaļām un atsevišķiem mākslas darbiem. Tāpat ceļvedis piedāvās uzdevumu lapas dažādiem vecumiem, kļūstot par lielisku pavadoni visai ģimenei.

 

Izstādes laikā norisināsies glezniecības un ilustrāciju meistardarbnīcas bērniem un pieaugušajiem Alekseja Naumova vadībā, kā arī tiks organizētas divas īpašas ekskursijas-sarunas, ko vadīs projekta kuratore Antra Priede-Krievkalne un eksponēto darbu autors. Lai paplašinātu izceltas tēmas kontekstu, mākslas zinātniece Helēna Demakova uzstāsies ar lekciju par mūsdienu Latvijas un Rietumu ainavas iezīmēm.

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes