Atmiņu rekonstruēšanas darbnīca ATMIŅAS & ANALOĢIJAS izstādē: TEV IR PIENĀKUŠAS 1243 ZIŅAS. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze
26.01.2018 18:00
Improvizācija ar tekstu, kustīgo attēlu un skaņu

Ieva Balode, Lāsma Bērtule, Jēkabs Nīmanis, Rostislavs Rekuta un Maksims Šenteļevs aicina pievienoties kopīgā improvizācijā ar tekstu, kustīgo attēlu un skaņu izstādē "TEV IR PIENĀKUŠAS 1243 ZIŅAS. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze."

 

Atmiņas pārvēršas tekstā > teksts pārvēršas skaņā > skaņa saplūst ar attēlu > attēls izveido telpu > cilvēks ienāk telpā > un pārvērš atmiņas.

 

Atmiņu rekonstruēšanas darbnīca:

 

Ieva Balode, Lāsma Bērtule - analogā kino, foto arhīvi: http://www.balticanaloglab.lv/

Jēkabs Nīmanis – programmēšana, balss un rakstāmmašīnas apstrāde, klarnete, Nagoya arfas digitālā versija: https://www.youtube.com/watch?v=RymIrtxl8_g

Rostislavs Rekuta – analogie modulārie sintezatori: http://soundmeccano.com/

Maksims Šenteļevs – analogās magnētiskās lentes un motori, lauka ieraksti: http://bernurits.com/

 

...Šodien šo tekstu es ierakstu, pēc tam reproducēšu un pakļaušu transformācijai pamazām atņemot tam prozas žanra semantisko nozīmi un izceļot teksta fonētisko kvalitāti, intonāciju, ritmu, tembru. Veicot ar to manipulācijas, tas tiks pakļauts poētiskam vispārinājumam, radot par to atmiņas, kas vairāk ir saistītas ar zemapziņas intuitīvo uztveri, mainot fokusu no mentāla kairinājuma uz emocionālu.

Jēkabs Nīmanis

 

...Dokumenti ir piedzīvojumu liecinieki: attēli, vārdi, priekšmeti, tēli, vietas, telpas, pilsētas, valstis, zemes, meži, kalni, jūras - bijušo mirkļu virtenes.  Tās veido mūsu apzinātās telpas dekorācijas, mūsu laiktelpas izliekumus, kuros iestudējam savas dzīves dramaturģiju.

Maksims Šenteļevs

 

…Ir liecības, kuras dzīvo neatkarīgi no personiskām atmiņām. Tās ir atmiņas, kuras ir ierakstītas vecos kino un foto uzņēmumos.Tās ir ierakstījis kāds elpojošs svešinieks. Telpa un gaisma, kādā viņš atradās atstāja nospiedumu uz filmas virsmas. Filma tur bija - viņa to redzēja, atcerējās un noglabāja sevī. Es to atradu, noskatījos - un atcerējos. 

Gluži kā akmens,kuru ejot gar jūru ielieku kabatā, arī filma ir kā suvenīrs, kas saglabā atmiņas par reiz notikušo laiku.

Ieva Balode

 

LAIKS:

18:00 – 18:30

ievadruna / demonstrācija / jautājumi - atbildes

18:30 – 19:30*

kopīgā improvizācija ar tekstu, kustīgo attēlu un skaņu

 

SKAŅA:

www.mixcloud.com/myym/

STĀSTS:

www.youtube.com/watch?v=xlnIricJJRM

INFO:

www.bernurits.com

 

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Lielā izstāžu zāle (-1. stāvā)

 

DALĪBAS MAKSA:
Ieejas biļete izstādē

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

T: (+371) 67 324461

E: ekskursijas@lnmm.lv

Saistītās izstādes