Seminārs skolotājiem: Jaunākais Latvijas laikmetīgajā mākslā
image
25.10.2017 12:00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina skolotājus pieteikties uz semināru “Jaunākais Latvijas laikmetīgajā mākslā”, kas notiks 25. oktobrī plkst. 12.00 izstādē “Nosaukumam nav nozīmes”.

UZMANĪBU! PIETEIKŠANĀS SEMINĀRAM IR NOSLĒGUSIES! Pateicamies par izrādīto interesi un atsaucību!

 

Izstādē sevi reprezentē 32 Latvijas mākslinieki, kas darbu radīšanai lietojuši plašu mediju klāstu – no zīmējuma, video un fotogrāfijas līdz objektiem un instalācijām. Māksliniekus vieno noteikts domāšanas veids, izglītība un regulāra sadarbība vairāku gadu garumā, kas galvenokārt veidojusies studiju laikā Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā pie profesora Ojāra Pētersona. Autorus interesē uztveres paradoksi, satura atkarība no konteksta, valodas un tēla attiecības. Ikviens mākslas darbs ir kādas ilgstošas refleksijas rezultāts, kuram ir sakars ar mūsdienām un laikmetīgo mākslu.

 

Izstādi atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds, veidojot saturisku pieturvietu ceļā uz mecenātu līdzfinansēto Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja izveidi, kas apmeklētājiem durvis vērs jau 2021. gadā. Jaunais muzejs atspoguļos laikmetīgās mākslas un vizuālās kultūras mijiedarbības procesus Baltijas jūras reģionā, īpaši uzsverot Latvijas mākslinieku lomu muzeja satura radīšanā.

 

Skolotājiem piedāvājam iespēju padziļināti iepazīt izstādi un gūt noderīgu informāciju par mūsdienu mākslas tendencēm. Speciāli izstādei ir izstrādāta Izglītojošu pasākumu programma un darba lapas skolēniem, kas ļaus padziļināti izprast laikmetīgās mākslas procesus.

 

Semināra programma:

 

11:30 – 12:00 Reģistrēšanās, pulcēšanās pie izstāžu zāles

 

12:00 Laikmetīgās mākslas izpausmes

Helēna Demakova, mākslas zinātniece, Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēja, Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Māksla publiskā telpā” kuratore;

 

13:30 Saruna par laikmetīgās mākslas uztveres īpatnībām.  Metodiskie ieteikumi, mācīšanās iespējas izstādē, nodarbību un darba lapu piedāvājums skolēniem

Baiba Sprance, LNMM muzejpedagoģe;

 

14:30 Semināra noslēgums

Semināra ilgums 3 stundas.

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Lielā izstāžu zāle (-2 stāvā)

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieeja bez maksas

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Lūdzam pieteikties līdz 23. oktobrim.

Vietu skaits ir ierobežots.

Piesakoties semināram, lūdzam norādīt vārdu, uzvārdu, pārstāvēto mācību iestādi un e-pastu. Semināra dalībniekiem būs iespēja saņemt apliecinājumu par piedalīšanos.

T: (+371) 67324461

E: ekskursijas@lnmm.lv 

 

Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas