SARUNAS MUZEJĀ: Nosaukumam nav nozīmes. Laikmetīgās mākslas izstāde
Tikšanās ar izstādes idejas autoriem, māksliniekiem LĪGU MARCINKEVIČU, OJĀRU PĒTERSONU, MAIJU KURŠEVU un citiem projekta dalībniekiem
08.10.2017 15:00
Svētdien, 2017. gada 8. oktobrī, plkst. 15.00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) aicina uz “Sarunu muzejā” jaunatklātajā laikmetīgās mākslas izstādē “Nosaukumam nav nozīmes”. Projekta autori, mākslinieki Līga Marcinkeviča, Ojārs Pētersons, Maija Kurševa stāstīs par izstādes ieceri, tajā paustajām idejām un kopā ar citiem projekta dalībniekiem dalīsies savās pārdomās par aktuālajām norisēm mākslā.

Izstādē atklājas 32 dažādu paaudžu Latvijas mākslinieku jaunākie meklējumi un atradumi, ar kuriem ir vēlme tieši un nepastarpināti, bez kuratora vadības, iepazīstināt skatītāju. Viņus vieno noteikts domāšanas veids, izglītība un regulāra sadarbība vairāku gadu garumā. Visi autori kādā savas dzīves posmā studējuši Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā pie profesora Ojāra Pētersona. Vairākiem dalībniekiem ir ievērojama starptautisku izstāžu pieredze, bet citiem tāda noteikti būs. Nereti viņu darbus var raksturot kā asprātīgus vai ironiskus, un noteikti jēgpilnus, kam piemīt trenētas domas klātesamība. Mākslinieki pielieto plašu mediju klāstu – no zīmējuma, video un fotogrāfijas līdz objektiem un instalācijām, radot jaunus iespējamās eksistences vektorus.

 

Vienu mākslinieku aizrauj 19. gadsimta dzeja, otru – reklāmu vulgārā valoda, citu – eksistenciālās pārdomas par cilvēku savstarpējām attiecībām, vēl kādu – lauku ainavu klusums. Tomēr visus vieno klejojumi pa sev tuviem apriņķiem – reāliem un iedomātiem. Šaubas, izbrīns, zinātkāre, spēja ticēt un noticēt, humors un dažādu dzīves situāciju analīze konceptuāli viengabalaini un vizuāli spilgti iekodēti 26 mākslas darbos, kas veido ekspozīcijas stāstu.

 

“Pastaiga pa mākslas izstādi var kļūt par nebeidzamu apziņas plūsmu – līdzīgi kā Džeimsa Džoisa romānā “Uliss”. Kādā no tā nodaļām dažādi tēli klīst pa Dublinu, sastopot savā ceļā svešiniekus un paziņas un brīžiem ielaižoties gluži ikdienišķās sarunās, lasītājam sekojot līdzi visai kinematogrāfiskai darbu montāžai. Mākslinieku darbi ir kā pļāpīgi vai, gluži otrādi, klusi sarunu biedri, kas pēkšņi var aizvest nezināmās tālēs,” atzīst Kaspars Groševs, viens no projekta dalībniekiem.

 

Tikšanās ar koncepta autoriem Līgu Marcinkeviču, Ojāru Pētersonu, Maiju Kurševu un vairākiem citiem izstādes māksliniekiem iecerēta vienlaikus kā ekskursija un atvērta diskusija, kurā kultūras interesenti varēs gūt dziļāku ieskatu katra individuālajā daiļradē, uzdot sev interesējušus jautājumus, kā arī iesaistīties sarunās par laikmetīgo mākslu.

 

Projekts “Nosaukumam nav nozīmes” ir saturiska pieturvieta ceļā uz mecenātu Borisa un Ināras Teterevu fonda līdzfinansēto Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja izveidi, kura mērķis – atspoguļot laikmetīgās mākslas un vizuālās kultūras mijiedarbības procesus Baltijas jūras reģionā, īpaši uzsverot Latvijas mākslinieku lomu muzeja satura radīšanā.

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Lielā izstāžu zāle (-1. stāvā)

 

DALĪBAS MAKSA:
Ieejas biļete izstādē

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

T: (+371) 67 324461

E: ekskursijas@lnmm.lv

Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas
Saistītās preses relīzes