SARUNAS MUZEJĀ: Intereses. Konflikts
Tikšanās ar mākslinieku EDGARU VĒRPI un izstādes kuratori, mākslas zinātnieci Dr. art. DACI LAMBERGU
24.09.2017 15:00
Svētdien, 2017. gada 24. septembrī, plkst. 15.00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) un izstādes kuratore, mākslas zinātniece Dr. art. Dace Lamberga aicina uz “Sarunu muzejā” ar mākslinieku Edgaru Vērpi viņa personālizstādē “Intereses. Konflikts”.

“Sarunas muzejā” piedāvā kultūras interesentiem aizraujošu iespēju svētdienas pēcpusdienā ienākt mākslas pasaulē, atklāt sev ko jaunu un bagātināt personīgo priekšstatu par aktuālajām mākslas parādībām, apspriežot tās ar dažādiem jomas ekspertiem. Šoreiz ar skatītājiem tiksies Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore Dr. art. Dace Lamberga un mākslinieks Edgars Vērpe.

 

Latvijas laikmetīgās mākslas klasiķa Edgara Vērpes jaunākais projekts “Intereses. Konflikts” ir minimālistiskiem izteiksmes līdzekļiem pasniegts eksistenciāls stāsts par cilvēka dzīves vērtību un miera trauslumu. Mākslinieka idejas vizuāli kodolīgi un filozofiski dziļi rezonē ar aktuālo sociālpolitisko situāciju pasaulē. Katrs darbs atsevišķi un visa ekspozīcija kopumā rosina skatītāju padomāt par cilvēces tuvākas vai tālākas nākotnes perspektīvām un tādu nežēlīgu parādību kā karš ar tā sekām.

 

Edgara Vērpes personālizstādes darbu tēli – šāviņi – saistās ar bērnības interesēm, kad viņš pavadīja vasaras Priekulē, Kurzemē. Otrā pasaules kara laikā šeit notika ilgstošas kaujas, un vēl 20 gadus pēc tā beigām meži un lauki bija pilni ar nesprāgušiem artilērijas šāviņiem un visu veidu kājnieku munīciju. Puikām toreiz aizrautīgākā spēle bija atrasto kara tehniku “neitralizēt” vai spridzināt. Tagad, eksperimentējot ar formu, mākslinieks atgriezās pie savas bērnības kaislības no cita rakursa.

 

Saruna iecerēta kā atvērts dialogs, kura laikā klātesošie caur eksponētajiem darbiem ne tikai gūs dziļāku ieskatu Edgara Vērpes daiļradē un iepazīs oriģinālu autortehniku, bet arī atklās viņa mākslas filozofiju un pilsonisko pozīciju. Apmeklētāji uzzinās, kādi impulsi rosinājuši konkrētu tēlu radīšanu, kāds vēstījums ir iekodēts to lakoniskajā risinājumā un kādus draudus var slēpt sevī ideāla forma. Tāpat būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus un pārrunāt Edgara Vērpes radošās darbības aspektus.

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Lielā izstāžu zāle (-1. stāvā)

 

DALĪBAS MAKSA:

pieaugušajiem – 3,00 EUR, studentiem, pensionāriem – 1,50 EUR, skolēniem – 0,50 EUR.

Ar šo biļeti varēs aplūkot arī pastāvīgo ekspozīciju

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

T: (+371) 67 324461

E: ekskursijas@lnmm.lv

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes