MAZIE MĀKSLAS PĒTNIEKI: Rīgas pils - Latvijas prezidenta rezidence un Rīgas simbols
image
19.03.2020 17:00
Nodarbību cikls mākslas vēstures iepazīšanai muzeja simts gadus senajā grāmatu krātuvē, sēžot pie vēsturiskā, lielā bibliotēkas galda.

Informējam, ka saistībā ar valdības izsludināto ārkārtas situāciju valstī Latvijas Nacionālais mākslas muzejs pārtrauc savu publisko darbību līdz 2020. gada 14. aprīlim.

 

Rīgas pils ir skatāma arī mūsu muzeja 3. stāva vestibilā, ko gleznojis Gerhards Pauls fon Rozens. Bet, kas dzīvoja šajā pilī 1330. gadā? Kas ar to ir noticis daudzu gadu laikā un kurš tajā dzīvo šodien? Vai tas ir mūsu pilsētas svarīgākā ēka?

 

Nodarbības vada muzejpedagoģe un māksliniece Diāna Dimza-Dimme, ar kuru kopā mazie pētnieki dosies aizraujošā ceļojumā mākslas pasaulē. Muzeja bibliotēkā, pētot mākslas vēstures grāmatas, bērni attīstīs uzmanību un skatīšanās prasmi, uzzinās, kas ir attēls un grāmata – kā tos lietot un saprast. Uzmanīgi ieskatoties attēlos, būs iespējams atklāt, kā māksla veidojusies, kā dzīvojuši un strādājuši mākslinieki dažādos laikmetos un pasaules vietās.

 

Šoreiz cikls būs veltīts arhitektūrai, pievēršoties 4 nozīmīgām un greznām celtnēm – mākslas, prezidenta, princešu un bruņinieku pilīm. Dalībnieki no mākslas grāmatu ilustrācijām un fotoattēliem uzzinās šo celtņu stāstus – to vēsturi, iekārtojumu – interjera detaļām un dažādo telpu izmantojumu, kā arī to senākiem un mūsdienu iemītniekiem. Katra nodarbība ietvers arī kopīgu iepazītās pils atveidošanu uz lielformāta papīra, iedzīvinot ēkas telpas un papildinot tās ar mūsdienām raksturīgiem vai personiski svarīgiem elementiem.

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Nodarbības piemērotas bērniem no 4 līdz 6 gadu vecumam

 

NORISES VIETA:

LNMM galvenā ēka, bibliotēka (2. stāvā)

 

DALĪBAS MAKSA:

2,00 EUR par nodarbību

Pieaugušais, kurš pavada bērnu, nodarbībā nepiedalās.

Aicinām nodarbības laikā apskatīt muzeju, iegādājoties ieejas biļeti pastāvīgajā ekspozīcijā.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Piesakoties lūdzam norādīt vārdu, uzvārdu un kontakttālruni.

Maksimālais dalībnieku skaits – 12.

E: ekskursijas@lnmm.lv

T: (+371) 67 324461

 

 

 

Saistītie pasākumi