TŪRE MEDIJIEM: izstādē "Ēriks Apaļais. Ģimene"
image
06.02.2020 13:00
Ceturtdien, 2020. gada 6. februārī, plkst. 13.00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) aicina mediju pārstāvjus uz tikšanos ar izstādes “Ēriks Apaļais. Ģimene” veidotājiem.

Dalībnieku reģistrācija: plkst. 12.30–13.00

 

No š. g. 7. februāra līdz 29. martam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas Lielajā zālē būs skatāma Ērika Apaļā personālizstāde “Ģimene”. Piecas ekspozīcijas sadaļas apmeklētājiem piedāvās mākslinieka līdzšinējās darbības pārskatu – no agrīnajām kompozīcijām līdz jaunajām gleznām, atklājot autora izteikti individuālo, atpazīstamo stilu, kurā apvienojas konceptuālisms un simbolisms, abstrakcija un formveide, bet kolektīvā vēsture ieplūst personalizētās atmiņās. Ērika Apaļā gleznās nojaušamo jēgu nav viegli noteikt, un tieši tas padara viņa daiļradi tik intriģējošu.

 

Preses pastaigā piedalīsies:

  • Katerina Grega (Katerina Gregos, Brisele, Beļģija), izstādes kuratore, mākslas zinātniece, rakstniece – sniegs ieskatu izstādes koncepcijā un darbu atlasē;
  • Ēriks Apaļais, mākslinieks – iepazīstinās ar savu mākslu un sadarbību ar izstādes kuratori Katerinu Gregosu;
  • Astrīda Riņķe, galerijas “Alma” vadītāja – raksturos sadarbību ar mākslinieku Ēriku Apaļo 10 gadu garumā;
  • Rihards Funts un radošās apvienības “GolfClayderman” pārstāvji, izstādes dizaina autori – pastāstīs par ekspozīcijas iekārtojuma ideju.

 

Pēc ievada uzrunas klātesošie kopā ar mākslinieku Ēriku Apaļo un kuratori Katerinu Gregu dosies iepazīties ar izstādes darbiem. Pastaigas laikā žurnālisti varēs uzdot jautājumus autoriem, fotografēt un filmēt ekspozīciju. Noslēgumā būs iespēja individuāli intervēt projekta īstenošanā iesaistītās personas.

 

Sarunas norisināsies latviešu un angļu valodā.

 

 

IZSTĀDES KURATORE:

Katerina Grega (Katerina Gregos), mākslas zinātniece, kuratore, rakstniece / Brisele, Beļģija

 

RADOŠĀ KOMANDA:

Astrīda RiņķeAksels BruksRihards Funts

 

IZSTĀDES KOORDINATORE:

Anna Pūtele, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības programmu kuratore / Rīga, Latvija

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes