MAZIE MĀKSLAS PĒTNIEKI: Aleksandras ceļojumi
image
12.12.2019 17:00
Pašiem jaunākajiem apmeklētājiem izstādes “Aleksandra Beļcova (1892–1981). Glezniecība. Grafika. Darbnīcas “Baltars” porcelāns” norises laikā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā nodarbības ciklā “Mazie mākslas pētnieki”, kas iepazīstinās ar nozīmīgās mākslinieces daiļradi, aizraujošiem dzīves notikumiem un ceļojumiem fotogrāfijās un stāstos.
Pieteikšanās noslēgusies. Brīvu vietu uz šo nodarbību vairs nav.
 
Aleksandra Beļcova (Александра Бельцова, 1892–1981) ieradās Rīgā 27 gadu vecumā un nodzīvoja šeit ilgus gadus, taču ļoti nozīmīga viņai bija pasaules pilsētu un mākslas iepazīšana. Izstādē un nodarbībā būs iespēja atklāt, kur māksliniece ceļojusi, ko redzējusi citās zemēs un kas viņu visvairāk aizkustinājis braucienos. Bērni iepazīsies ar ainavas žanru glezniecībā un grafikā, savukārt eksotiskus tēlus un dzīvniekus ieraudzīs porcelāna apgleznojumos.
 

Nodarbības ciklā “Mazie mākslas pētnieki” vada muzejpedagoģe, māksliniece Diāna Dimza-Dimme, ar kuru kopā dalībnieki dodas aizraujošā ceļojumā mākslas pasaulē. Muzeja bibliotēkā, pētot mākslas vēstures grāmatas, bērni attīsta uzmanību un skatīšanās prasmi, uzzina, kas ir attēls un grāmata – kā tos lietot un saprast. Uzmanīgi ielūkojoties attēlos, tiek dota iespēja atklāt, kā māksla veidojusies, kā dzīvojuši un strādājuši mākslinieki dažādos laikmetos un pasaules vietās.

 

Vēsturiskā muzeja bibliotēkas telpa ar nepilniem 29 000 grāmatu par latviešu un cittautu mākslas vēsturi, mākslinieku monogrāfijām un reprodukciju albumiem radīs īpašu atmosfēru, iepazīstot tuvāk muzeja darbību, vēsturi un glabātos dārgumus. Telpas interjeru, kura īpaša rota ir koktēlnieka Voldemāra Zeltiņa dizainētā koka lustra ar dzintara elementiem, veidojis vācu tautības arhitekts, kā arī pirmais muzeja direktors, Vilhelms Neimanis.

 

NORISES VIETA:

LNMM galvenā ēka / bibliotēka (2. stāvā) un Lielā izstāžu zāle (-2. stāvā)

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Nodarbības piemērotas bērniem no 4 līdz 6 gadu vecumam.

 

DALĪBAS MAKSA:

2,00 EUR par nodarbību

Pieaugušais, kurš pavada bērnu, nodarbībā nepiedalās.

Aicinām nodarbības laikā apskatīt muzeju, iegādājoties ieejas biļeti pastāvīgajā ekspozīcijā.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nodarbībā vietu skaits ierobežots. Maksimālais dalībnieku skaits: 12 bērni. Pieteikšanās un papildu informācija.

E: ekskursijas@lnmm.lv

T: (+371) 67 324461

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes