MĀKSLINIEKA TŪRE MEDIJIEM izstādē "... un plūsma... Jānis Murovskis... sietspiede..."
29.11.2019 11:00
Piektdien, 2019. gada 29. novembrī, plkst. 11.00 mediju pārstāvji tiek aicināti uz tikšanos ar Latvijas Mākslas akadēmijas Audio-vizuālās mediju mākslas nodaļas vadītāju, profesoru, mākslinieku Jāni Murovski viņa jaunajā personālizstādē “... un plūsma... Jānis Murovskis... sietspiede...”, kura no 30. novembra līdz 26. janvārim būs skatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1).

Dalībnieku reģistrācija: plkst. 10.30–11.00

 

Izstādē apmeklētāji ieraudzīs Jāņa Murovska pēdējo gadu eksperimentus sietspiedes tehnikā ar t.s. zūdošo formu. Vairāk nekā 20 darbi atklāj mākslinieka meditatīvo pasaules vērojumu un aizved līdzi viņa apziņas plūsmai, rosinot pētīt gan lineāro ekspresiju, gan kontrastainu vai niansētu krāslaukumu noskaņas, gan reljefu triepienu un faktūru.

 

“Sietspiedē slēpjas virzītājspēks un distance, iespēja ilgstoši skatīties un vērtēt no malas, nesteigties, jo katrs krāsu slānis žūst lēni. Mijiedarbībā ar sietspiedi izceļas autora Zilupes stacijas, sapņu ezeri, kas piezemējas, kad tos nosauc īstajos vārdos. Vārdu un attēla saspēlē raisās asociācijas ar mūzikas skanējumu, debess juma fragmentiem un dzīves zibšņiem mūžības riņķojumā,” komentē izstādi mākslas zinātniece Anita Vanaga.

 

Mediju tūrē plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem būs īpaša iespēja tikties ar mākslinieku Jāni Murovski un viņa pavadībā iepazīties ar izstādes darbiem, kā arī brīvi filmēt un fotografēt ekspozīciju. Žurnālisti varēs gūt plašāku ieskatu autora daiļradē, noskaidrot viņa liriski abstrakto kompozīciju motīvus un tehniskos paņēmienus, uzzināt par radošās darbības aktualitātēm. Tikšanās noslēgumā paredzēts laiks individuālajām intervijām.

 

 

 

IZSTĀDES KOORDINATORE:

Laura Dravniece, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības programmu kuratore

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes