MAZIE MĀKSLAS PĒTNIEKI: Mērijas ceļojums
image
26.09.2019 17:00
Nodarbību cikls mākslas vēstures iepazīšanai muzeja simts gadus senajā grāmatu krātuvē, sēžot pie vēsturiskā, lielā bibliotēkas galda.

Pieteikšanās noslēgusies. Brīvu vietu uz šo nodarbību vairs nav.

 

Starpdisciplinārās izstādes “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts” ietvaros Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina mazākos apmeklētājus iepazīties ar muzeju darbinieces Mērijas Grīnbergas jaunākās (1909–1975) paveikto. Viņai pēc Otrā pasaules kara izdevās nosargāt un atvest atpakaļ no Vācijas lielu daļu Latvijas muzeju vērtību, ko vācu okupācijas armija atkāpjoties evakuēja uz savām teritorijām. Nodarbības notiek Latvijas Nacionālā mākslas muzeja bibliotēkā, kas bija Mērijas Grīnbergas pēdējā darbavieta muzejpedagoģes un mākslinieces Diānas Dimzas-Dimmes vadībā.

 

Izstādē īpaša loma ir Mērijas gan gleznotiem, gan fotografētiem portretiem, kuriem katram ir kāds īpašs stāsts. Tajos redzama maza, dzīvespriecīga meitene, apņēmīga jauniete un drosmīga sieviete. Nodarbības laikā bērni uzzinās ko vairāk par Mērijas dzīvi un pētīs, kā dažādie vēstures notikumi un Mērijas piedzīvotais atpsoguļojas viņas portretos. 

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja bibliotēka (2. stāvā)

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Nodarbības piemērotas bērniem no 4 līdz 6 gadu vecumam

 

DALĪBAS MAKSA:

2,00 EUR par nodarbību

Pieaugušais, kurš pavada bērnu, nodarbībā nepiedalās.

Aicinām nodarbības laikā apskatīt muzeju, iegādājoties ieejas biļeti pastāvīgajā ekspozīcijā.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Piesakoties lūdzam norādīt vārdu, uzvārdu un kontakttālruni. Maksimālais dalībnieku skaits – 12.

E: ekskursijas@lnmm.lv

T: (+371) 67 324461

 
Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes