PIEKTDIENAS VAKARA ZĪMĒŠANA PIEAUGUŠAJIEM: Mērijas ceļojums
image
20.09.2019 17:30
Starpdisciplinārās izstādes “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts” ietvaros Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina uz zīmēšanas nodarbībām piektdienu vakaros.

Izstādes ekspozīcija veltīta muzeju darbinieces Mērijas Grīnbergas un viņas dzimtas ceļojumam cauri gadsimtam. Mērijai Grīnbergai jaunākajai (1909–1975) pēc Otrā pasaules kara izdevās nosargāt un atvest atpakaļ no Vācijas lielu daļu Latvijas muzeju vērtību, ko vācu okupācijas armija atkāpjoties evakuēja uz savām teritorijām.

 

Mērija cēlusies no ievērojamas un Latvijas vēsturē nozīmīgas Rīgas inteliģentu Grosvaldu-Grīnbergu dzimtas. Ikvienā ģimenes stāstā liela nozīme ir dzīves telpas interjera objektiem un cilvēku personīgajām lietām - apģērbam, aksesuāriem un sadzīves priekšmetiem. Izstāde niansēti un aizkustinoši atklāj dzimtas priekšmetisko mantojumu - kleitas, tautas tērpu, zābakus, bērnu kurpītes, rakstainos cimdus, Pērkones vainagu un citus.

 

Zīmēšanas nodarbību laikā īstermiņa zīmējumos uz papīra tiks iedzīvināti apģērbi un aksesuāri, kas piederējuši Mērijai un citām Grosvaldu-Grīnbergu dzimtas sievietēm vai arī bijuši starp Mērijas nosargātājiem muzeju priekšmetiem.

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālais mākslas muzeja 4. stāva izstāžu zāles

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Pieaugušie

 

DALĪBAS MAKSA:

10,00 EUR no personas

 

MATERIĀLI LĪDZŅEMŠANAI:

Materiāli tiks nodrošināti uz vietas.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Maksimālais dalībnieku skaits grupā - 15

E: ekskursijas@lnmm.lv

T: (+371) 67 324461

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes