Stāstu cikls GROSVALDIĀNA: Margarēta Grosvalde un viņas dienasgrāmata: no ārlietām līdz sirdslietām
image
27.09.2019 18:00
Piektdien, 2019. gada 27. septembrī plkst. 18.00 izstādē “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts” notiks literatūrzinātnieces, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta vadošās pētnieces Dr.philol. Evas Eglājas-Kristsones lekcija “Margarēta Grosvalde un viņas dienasgrāmata: no ārlietām līdz sirdslietām”.

Eva Eglāja-Kristsone iepazīstinās ar LU LFMI Folkloras krātuves jaunieguvumu – ārlietu dienesta darbinieces Margarētas Grosvaldes (1895-1982) dienasgrāmatu, kuru viņa sākusi rakstīt pirms 100 gadiem – 1919. gadā, strādājot par sekretāri Latvijas legācijā Londonā, un turpinājusi līdz 1926. gadam. Margarētas Grosvaldes dienasgrāmata, kura kļuvusi par vienu no pārsteidzošākajiem pagājuša gada atradumiem, ir gan vērtīga vēsturiska liecība par Latvijas Republikas ārlietu dienesta pirmajiem soļiem, gan ļoti personisku notikumu fiksācija – tajā dokumentēta gan brāļa Jāzepa, gan tēva Frīdriha Grosvalda, gan ārlietu ministra Annas Zigfrīda Meierovica nāve, gan citi intīmi un subjektīvi vērojumi un pārdomas.

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālais mākslas muzeja bibliotēka

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Aicināti visi interesenti

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieejas biļete muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā.

GADA BIĻETES īpašniekiem ieeja ir bez maksas.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Vietu skaits LNMM bibliotēkā ir ierobežots.

E: ekskursijas@lnmm.lv

T: (+371) 67 324461

 

LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas un sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu ar LNMM saistītos resursos, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: lnmm@lnmm.lv. Lūdzu, norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu.

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes