MUZEJU NAKTS: Pirmās sporta lēdijas. Cīņas ne tikai par medaļām
18.05.2019 19:00
Īpaša programma Muzeju nakts apmeklētājiem.

MUZEJU NAKTS PROGRAMMA:

 

19.00–23.00

Izstādes “Vienas gleznas stāsts: Tenisiste” apskate

Muzeju naktī Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā būs skatāma otrā izstāde ciklā “Vienas gleznas stāsts”, kas iepazīstinās ar Latvijas modernisma klasiķes Aleksandras Beļcovas (Александра Бельцова, 1892–1981) darba “Tenisiste” (1927) tapšanas vēsturi. Teniss 20. gadsimta sākumā un īpaši 20. gados bija elitārs, taču ļoti izplatīts sporta veids, kurā ar spožiem panākumiem izcēlās vairākas sievietes, iemantojot slavu un popularitāti. Tenisistes parādījās tā laika mākslas darbos – gan sportistes, gan dāmas, kuras tikai pozēja tenisistu apģērbos vai ar attiecīgajiem aksesuāriem, jo šis tēls asociējās ar jauno moderno sievieti.

Izstāde piedāvās dažus iespējamos variantus, lai mēģinātu atrisināt “Tenisistes” prototipa identitāti. Paralēli tiks sniegts tuvāks ieskats Aleksandras Beļcovas mākslā, atsevišķos feminisma aspektos un tenisa vēsturē attiecīgajā laikposmā.

 

19.00–23.00

Kinohronikas “Kā es spēlēju tenisu. Suzanna Lenglēna” demonstrējums

Pastāv vairākas versijas par modeli, ko gleznā “Tenisiste” (1927) iemūžinājusi Aleksandra Beļcova, – sākot ar tenisa leģendu Suzannu Lenglēnu (Suzanne Lenglen, 1899–1938) no Francijas, kura bija pirmā sieviešu tenisa slavenība un pirmā starptautiska mēroga sieviešu sporta līdere, līdz pieņēmumam, ka portretētā dāma ir tā pati modele, kas redzama Beļcovas gleznā “Baltā un melnā” (1925), proti, mākslinieces draudzene Biruta Ozoliņa (1905–1982). Muzeju nakts sniegs unikālu iespēju noskatīties vēsturisko kinohroniku par pasaules tenisa zvaigzni Suzannu Lenglēnu, kā arī gūt priekšstatu par tenisa spēles paņēmieniem 20. gadsimta sākumā.

 

19.00–23.00

Foto stūrītis “Iejūties tenisistes tēlā!”

 

19.00–23.00

Spēlē pats!

Iespēja ar datorspēles simulatoru spēlēt tenisu.

 

19.00–21.00

Radošā darbnīca “Baltais sports 120 gadu garumā”

Ar dažādu spēļu un uzdevumu palīdzību muzeja apmeklētāji uzzinās, kā vēsturiski mainījies tenisistu tērps.

 

19.00–22.00

Orientēšanās kopā ar Mākslas muzeja Jauniešu klubu

Mākslas muzeja Jauniešu klubs šogad mudinās paciemoties visās LNMM ēkās, kurās orientēties palīdzēs viņu pašu izveidotais ceļvedis. Pasākuma dalībnieki tiks aicināti atrast kādu interesantu vietu, uzņemt fotogrāfiju un dalīties ar saviem iespaidiem sociālajā vietnē Instagram, izmantojot Muzeju nakts tēmturi. Fotogrāfiju autorus, kuri būs saņēmuši lielāko publikas atsaucību un apmeklējuši visus LNMM muzejus, gaida patīkams pārsteigums no Jauniešu kluba.

 

Atgādinām, ka liels cilvēku skaits telpā rada augstu mitruma līmeni, savukārt mitrs gaiss bojā eksponātus. Tāpēc, rūpējoties par mākslas darbu saglabāšanu, apmeklētāju plūsma var tikt ierobežota. Pateicamies par sapratni!

 

NORISES VIETA:

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs

Elizabetes iela 57a, dz. 26 (ieeja caur pagalmu, 5. stāvs)

 

DALĪBAS MAKSA:
Visi Muzeju nakts pasākumi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrvienībās ir bez maksas

Saistītie pasākumi
Saistītie jaunumi
Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes