Mākslas darbu reprodukcijas uz muzeja būvžoga

Lai Rīgas iedzīvotāji un viesi būtu informēti par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) rekonstrukciju, Rīgas domes Īpašuma departaments un SIA „RE&RE”, sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju ir sagatavojuši savdabīgu pilsētvides izstādi: informatīvas plāksnes par LNMM galvenās ēkas vēsturi un rekonstrukciju latviešu, angļu un krievu valodā papildina 42 mākslas darbu reprodukcijas – izlase ar populārākajiem un nozīmīgākajiem latviešu autoru darbiem, kas iepriekš bija skatāmi muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā.

No 2013. gada 30. aprīļa līdz pat Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas rekonstrukcijas projekta pabeigšanai 2015. gadā šī izstāde būs skatāma uz būvobjektam visapkārt uzbūvētā būvžoga.

Ejot gar LNMM galveno ēku pa K. Valdemāra ielu, turpmāk varēs aplūkot košas ievērojamo vecmeistaru Vilhelma Purvīša, Jaņa Rozentāla un Johana Valtera gleznu reprodukcijas, kā arī muzeja apmeklētāju iemīļotos modernistu darbus – Kārļa Padega „Madonnu ar ložmetēju”, Ģederta Eliasa „Sievieti ar vēdekli”, Jāņa Tīdemaņa „Maskas”, Valdemāra Tones „Pie loga” un citus.

Ejot gar LNMM galveno ēku pa Elizabetes ielu, ir skatāmi Kārļa Hūna un Jūlija Federa mākslas darbi, kas iezīmē latviešu profesionālās mākslas pirmsākumus. Savukārt Rīgā dzīvojošo un strādājošo krievu autoru daiļrade pārstāvēta ar Nikolaja Rēriha, Nikolaja Bogdanova-Beļska un Sergeja Vinogradova darbu reprodukcijām.

Tāpat ar 30.04.2013 muzejs ir pilnībā atbrīvojis vēsturisko ēku, kurā līdz šim notika tikai restaurācijas izpētes darbi. Pēc akta par ēkas pārņemšanu parakstīšanas, SIA „RE & RE” ir uzsācis darbus pilnā apjomā saskaņā ar plānoto būvdarbu grafiku.

 

Vairāk informācijas:

Anna Balandina, +371-2932-7565
anna.balandina@lnmm.lv