Nāc muzejā!
Iekļaujošas izglītības programma

“Nāc muzejā!” ir izglītības programma, kas veidota ar mērķi veicināt iekļaujošas sabiedrības attīstību, rosināt empātiju, sapratni un sadarbību. Programmas ietvaros skolas vecuma bērni gūst ne tikai mākslas un kultūras pieredzi, bet arī iespēju iepazīt un labāk izprast savus vienaudžus.

Programmas nodarbības notiek apvienotām skolēnu grupām, ko veido skolēni no vispārizglītojošajām skolām un bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām no speciālajām mācību iestādēm. Katrā apvienotajā grupā ir 15 - 20 audzēkņi no divām skolām. Programma norisinās visās LNMM struktūrvienībās.

 

Programmas dalībnieki mācību gada laikā tiekas trīs reizes, katru reizi apmeklējot vienu no iesaistītajiem muzejiem. Nodarbībās ir iespēja padziļināti iepazīties ar muzeju pastāvīgajām ekspozīcijām vai aktuālajām izstādēm, iesaistīties grupu darbos, diskusijās un nodoties savu radošo darbu veidošanai. 

 

Pieteikšanās programmas 2019./2020. mācību gadam ir noslēgusies. Nākamā pieteikšanās tiks izsludināta 2020. gada septembrī.

 

Programmas dalībnieki mācību gada laikā tiekas trīs reizes, katru reizi apmeklējot vienu no iesaistītajiem muzejiem. Nodarbībās ir iespēja padziļināti iepazīties ar muzeju pastāvīgajām ekspozīcijām vai aktuālajām izstādēm, iesaistīties grupu darbos, diskusijās un nodoties savu radošo darbu veidošanai. 

 

Izglītības programma „Nāc muzejā!” tika aizsākta 2015. gadā, kad sadarbojoties ar fondu “Nāc līdzās!” pirmo reizi muzeja pieredzē tika izstrādāts tik plašs sociāli integrējošs nodarbību cikls. Attīstot šīs programmas ideju, vēlamies izcelt Latvijas Nacionālo mākslas muzeju kā satikšanās vietu. Mūsu izpratnē tā ir satikšanās ar mākslu, mākslas vidi, idejām, pārdomām un cilvēkiem vienam ar otru. Mēs ticam, ka muzeja radošā gaisotne ir piemērota vide, kur veiksmīgi var noritēt socializēšanās starp bērniem un jauniešiem, kuri citkārt ikdienā nemaz nesatiktos.

 

Dalība programmā ir bez maksas, un visi darbam nepieciešamie materiāli tiek nodrošināti.

 

 

ATSAUKSMES:

  

„Muzeja apmeklējums kopā ar skolēniem paplašina sadarbības ar skolēniem veidus. Interešu kopība un iespēja būt kopā augsti organizētā kultūras vidē tuvina. Dažreiz skolēniem atļauj vai parāda to, kas individuālā apmeklējumā nav pieejams. Radošā ziņā bērni labāk izsaka savu emocionālo pieredzi, savas idejas.”

Baiba Pika, Strazdumuižas internātvidusskola (vizuālās mākslas skolotāja)

 

“Bērniem ir iespēja apmeklēt mākslas muzejus, pašiem ir iespēja praktiski darboties, vērot un mācīties komunicēt ar citiem bērniem.”

Larisa Zakrevska, Valmieras Gaujas krasta vidusskola

 

“Man kā skolotājai programma sniedz idejas, iedvesmu. Redzu, kas bērnus interesē, kam pēc tam vairāk pievērst uzmanību.”

Vija Liepa, Rīgas 28. vidusskola

 

“Bērni iegūst izpratni par mākslas jēdzieniem. Tā ir iespēja apgūt mākslas tehnikas.”

 

Programma sniedz lielāku izpratni par to, kā ar bērniem runāt par mākslu.

 

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Katrīna Vastlāve, Projekta “Nāc muzejā!” galvenā koordinatore

T: (+371) 67 716108

E: Katrina.Vastlave@lnmm.lv

 

PROGRAMMAS PATRONS:

 

PROGRAMMAS ATBALSTĪTĀJI:

 

Saistītās galerijas