Es un māksla I
Programma ģimenēm un bērniem no 4 līdz 10 gadu vecumam

Mākslas darbi muzejā nodarbību laikā kļūst par izpētes objektu un tēmu zīmēšanas uzdevumiem. Skatoties, domājot, zīmējot – iespējams vairāk uzzināt par mākslas tapšanas procesu, mākslas veidiem, autoru personībām un vēsturi. Programma bērniem palīdz nostiprināt manuālās prasmes, novērošanas spējas un komunikāciju grupā. Radošais darbs vienmēr izdodas, jo galvenais ir process un prieks, kas rodas zīmējot!

NODARBĪBAS NORISE

1. Biļešu iegāde un pulcēšanās pie Informācijas punkta (2. stāva vestibils).

2. Iepazīšanās ar muzejpedagogu un noteikumiem muzejā.

3. Pedagoga stāstījums par dienas uzdevumu, tā mākslas kontekstu. Uzdevums tiek izstāstīts latviešu valodā, pēc nepieciešamības krieviski vai angliski. Lūgums nekavēt nodarbības sākumu, lai dzirdētu uzdevumu! Biļetes uz nodarbību kasē pārstāj tirgot 15 minūtes pēc nodarbības sākuma.

4. Praktiskais darbs. Zīmēšana notiek uz grīdas vai uz spilveniem. Nodarbības ilgums ir no 1 līdz 1,5 stundām. Bērniem koncentrēšanās laiks zīmējumam var būt ļoti atšķirīgs.

 

MATERIĀLI LĪDZŅEMŠANAI

Eļļas pasteļu krītiņi, spilvens sēdēšanai un grīdas. Vēlams ierasties ērtās drēbēs un sliktos laika apstākļos izmantot maiņas apavus.

 

MĒRĶAUDITORIJA

Nodarbības piemērotas bērniem no 4 līdz 10 gadu vecumam. Priekšzināšanas nav nepieciešamas. Bērni var darboties patstāvīgi vai kopā ar pieaugušiem.

Nodarbības vada māksliniece un muzejpedagoģe Diāna Dimza-Dimme.

 

NORISES VIETA

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

 

NORISES LAIKS

Sestdienās plkst. 12.00–14.00

Lūgums nodarbības sākumu nekavēt, lai dzirdētu radošo uzdevumu!

Biļetes uz nodarbību kasē pārstāj tirgot 15 minūtes pēc nodarbības sākuma.

 

BIĻEŠU CENAS

2,00 EUR no personas

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA

Maksimālais dalībnieku skaits grupā: 25 personas (bērni un to pavadoņi).

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, norādot vārdu, uzvārdu un kontakttālruni.

E: ekskursijas@lnmm.lv

T: (+371) 67 324461

 

VESELĪBAS UN DROŠĪBAS PASĀKUMI MUZEJĀ

- Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.

- Lūdzam ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.

- Aicinām rūpēties par roku dezinfekciju. Muzejs nodrošina virsmu un izmantoto materiālu un aprīkojuma dezinfekciju.

- Nodarbību laikā lietot tikai personīgos vai personīgi piešķirtos darba instrumentus un materiālus (krītiņus, zīmuļus, dzēšgumijas, spilvenus sēdēšanai).

 

Aicinām iepazīties ar vispārīgajiem piesardzības pasākumiem muzeja apmeklējumam mājas lapas sadaļā COVID 19

 

LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas un sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu ar LNMM saistītos resursos, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: lnmm@lnmm.lv. Lūdzu, norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu.