MAZIE MĀKSLAS PĒTNIEKI: Pētīsim pilis!
Nodarbību cikls pašiem mazākajiem muzeja apmeklētājiem

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs šajā pavasarī atkal aicina mazos muzeja apmeklētājus uz programmas “Mazie mākslas pētnieki” nodarbībām.

Nodarbības vada muzejpedagoģe un māksliniece Diāna Dimza-Dimme, ar kuru kopā mazie pētnieki dosies aizraujošā ceļojumā mākslas pasaulē. Muzeja bibliotēkā, pētot mākslas vēstures grāmatas, bērni attīstīs uzmanību un skatīšanās prasmi, uzzinās, kas ir attēls un grāmata – kā tos lietot un saprast. Uzmanīgi ieskatoties attēlos, būs iespējams atklāt, kā māksla veidojusies, kā dzīvojuši un strādājuši mākslinieki dažādos laikmetos un pasaules vietās.

 

Šoreiz cikls būs veltīts arhitektūrai, pievēršoties 4 nozīmīgām un greznām celtnēm – mākslas, prezidenta, princešu un bruņinieku pilīm. Dalībnieki no mākslas grāmatu ilustrācijām un fotoattēliem uzzinās šo celtņu stāstus – to vēsturi, iekārtojumu – interjera detaļām un dažādo telpu izmantojumu, kā arī to senākiem un mūsdienu iemītniekiem. Katra nodarbība ietvers arī kopīgu iepazītās pils atveidošanu uz lielformāta papīra, iedzīvinot ēkas telpas un papildinot tās ar mūsdienām raksturīgiem vai personiski svarīgiem elementiem.

 

Pirmās trīs nodarbības būs veltītas Latvijai nozīmīgām ēkām – Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam, Rīgas un Rundāles pilīm, savukārt noslēdzošā reizē skatīsim vienu no Eiropas skaistākajām pilīm  - Neišvānšteinas pili Vācijā, kas iedvesmojusi amerikāņu animatoru Voltu Disneju radīt savas pasaku pilis, kā piemēram, Pelnrušķītes pili, un pils atveids joprojām redzams šīs kinostudijas logo.

 

Vēsturiskā muzeja bibliotēkas telpa ar nepilniem 29 000 grāmatu par latviešu un cittautu mākslas vēsturi, mākslinieku monogrāfijām un reprodukciju albumiem radīs īpašu atmosfēru, iepazīstot tuvāk muzeja darbību, vēsturi un glabātos dārgumus. Telpas interjeru, kura īpaša rota ir koktēlnieka Voldemāra Zeltiņa dizainētā koka lustra ar dzintara elementiem, veidojis vācu tautības arhitekts, kā arī pirmais muzeja direktors, Vilhelms Neimanis.Maksimālais dalībnieku skaits – 12 bērni.

 

NODARBĪBU DATUMI:

12.03.2020 plkst. 17.00-17.45 / Latvijas Nacionālais mākslas muzejs - Mākslas pils

19.03.2020 plkst. 17.00-17.45 / Rīgas pils - Latvijas prezidenta rezidence un Rīgas simbols

16.04.2020 plkst. 17.00-17.45 / Rundāles pils - Rundāles pils muzejs

23.04.2020 plkst. 17.00-17.45 / Neišvānšteinas pils – pasaku pils

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Nodarbības piemērotas bērniem no 4 līdz 6 gadu vecumam

 

NORISES VIETA:

LNMM galvenā ēka, bibliotēka (2. stāvā)

 

DALĪBAS MAKSA:

2,00 EUR par nodarbību

Pieaugušais, kurš pavada bērnu, nodarbībā nepiedalās.

Aicinām nodarbības laikā apskatīt muzeju, iegādājoties ieejas biļeti pastāvīgajā ekspozīcijā.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Piesakoties lūdzam norādīt vārdu, uzvārdu un kontakttālruni.

E: ekskursijas@lnmm.lv

T: (+371) 67 324461

Saistītie pasākumi
Saistītās galerijas