VĀRDS DIZAINAM

Pasākumu cikls “VĀRDS DIZAINAM” ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu norisinās kopš 2012. gada ar mērķi izglītot sabiedrību dizaina jautājumos, iepazīstināt ar Latvijas labākajiem jomas pārstāvjiem, rosināt viedokļu apmaiņu un veicināt nozares tālāku attīstību.

Septiņu gadu laikā “VĀRDS DIZAINAM” kļuvis par apjomīgāko neformālās izglītības programmu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrā. Ar personīgo pieredzi ir dalījušies vairāk nekā 166 Latvijas dizaineri un jomas profesionāļi, kuru prezentācijas ir apskatāmas YouTube. Programma ir iekļauta arī Latvijas Republikas Kultūras ministrijas dizaina stratēģijas rokasgrāmatā “Latvijas dizains 2020”.

 

Pasākumu ciklā 2019. gadā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā norisināsies četru veidu aktivitātes: “Dizaina sarunas”, “Dizaina darbnīcas pieaugušajiem”, “Dizaina domnīcas pedagogiem” un “Dizaina nodarbības skolēniem”. Pasākumu apmeklētājiem un darbnīcu dalībniekiem būs iespēja satikties un radoši darboties ar tādiem Latvijas dizaina nozares pārstāvjiem kā Mārtiņš Saulespurēns, Jasmīna Grase, Valdis Celms, Baiba Ripa, Artūrs Analts un daudziem citiem.

 

Programmas 7. sezonā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs veido ciešu sadarbību ar AS “Balticovo”. “Balticovo” valdes loceklis Toms Auškāps uzsver: “Ne velti mākslinieki ir teikuši, ka olai ir dabas dots perfekts dizains. Šo perfekciju un labskanību ar vidi meklējam visos “Balticovo” darbības aspektos, jo īpaši mūsu produktu iepakojumu dizainā. Pārtikas ražošanā dizaina domāšanai ir īpaša loma. Ar to izprotam daudz vairāk nekā tikai skaistu iepakojumu – tas ir pieredzes kopums, kuram cilvēks iet cauri, lietojot kādu produktu. No formas līdz tiem aspektiem, kas veicina veselīgu produktu izvēli, un patērētājā rada gandarījumu par iegādātu produktu, “ietērptu” videi draudzīgā veidolā. Iesaistoties projektā “VĀRDS DIZAINAM”, stāstīsim savus veiksmes stāstus ar to mākslinieku starpniecību, kuri ir radījuši mūsu produktu iepakojumus, izjutuši mūsu vērtības un gājuši ar mums uz kopīgu mērķi – dizainu cilvēkam.”

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Jekaterina Potašova, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Izglītības programmu kuratore

E: (+371) 67 830917

T: Jekaterina.Potasova@lnmm.lv

 

PROJEKTU ĪSTENO:

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

 

PROJEKTU ATBALSTA:

 

SADARBĪBAS PARTNERI: 

 

#VārdsDizainam #DMDM #Balticovo

 

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm.  

 

Jums ir tiesības iebilst pret savas vai sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu šajā mājas lapā, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: dmdm@lnmm.lv. Lūdzu norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu. Jūsu iesniegtā informācija tiks reģistrēta un izvērtēta.

 

Mācies un piedalies