EKSKURSIJA: Jaunieši jauniešiem par dizainu
01.11.2017 16:30
2017. gada 1. novembrī plkst. 16.30 LNMM Jauniešu klubs aicina jauniešus (vecumā no 15 līdz 19 gadiem) uz speciāli izstrādātu dinamisku ekskursiju “Jaunieši jauniešiem par dizainu” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.

Gatavojoties valsts simtgadei, LNMM Jauniešu klubs īpašu uzmanību pievērsis Latvijas kultūras mantojuma apgūšanai, tajā skaitā iepazinis Latvijas dizaina ikonas, kas atrodas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kolekcijā. Speciālās nodarbībās Jauniešu kluba dalībnieki tikās ar muzeja speciālistiem un dizaineriem, lai gūtu noderīgu informāciju par augstvērtīgiem dizaina priekšmetiem, radošo procesu un dizainera darba specifiku. Jauniešu klubs padziļināti ir ieskatījies vecmeistara Anša Cīruļa (1883–1942) daiļradē, kas ir nozīmīga ne vien Latvijas dizaina vēstures kontekstā, bet ir devusi iedvesmu arī dizaineriem mūsdienās. Šī gada oktobrī LNMM Jauniešu kluba dalībnieki apmeklēja dizaina studijas “Asketic” prezentāciju par jaunizveidoto burtveidolu “Cirulis Display”, kura iedvesma meklējama tieši Anša Cīruļa rokrakstā.

 

Apgūstot interesantākos faktus par Latvijā radīto dizainu, LNMM jauniešu kluba dalībnieki ir sagatavojuši īpašu ekskursiju saviem vienaudžiem, kuriem ir interese par dizaina jomu. Ekskursijas laikā būs iespējams iepazīties ar MIESAI, VARIANT STUDIO, QOO QOO, MAREUNROL’S, TAADA AADA, B.L.U.E. un citu zīmolu radītajiem dizaina priekšmetiem.

 

Pasākuma noslēgumā būs iespēja laimēt zīmola “TAADA AADA” īslaicīgos tetovējumus no komplekta “Māksla”

 

PAR LNMM JAUNIEŠU KLUBU

Šī gada pavasarī darbību uzsāka “LNMM Jauniešu klubs”, kas izveidots ar mērķi stiprināt jauniešos izpratni par muzeju nozīmi kultūrtelpā. Tā ietvaros jauniešiem ir iespēja satikties ar mākslas un kultūras profesionāļiem un uzzināt vairāk par to, kas ir mākslas muzejs un kas tajā slēpjas, kāda ir mākslinieku un dizainera ikdiena, kādi procesi veido Latvijas kultūras telpu. Tikšanās reizēs kopā ar līdzīgi domājošiem vienaudžiem ir iespēja aktīvi darboties, dalīties iniciatīvās un piedāvāt idejas, lai uzlabotu muzeju piedāvājumu jauniešu auditorijai un veicinātu muzeju attīstību. 2017. gadā LNMM jauniešu klubā darbojas 20 jaunieši vecumā no 15-19 gadiem. Programmu atbalsta LR Kultūras ministrija.

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10/20, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS:

skolēniem: 0,50 EUR

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Pieteikšanās individuāli līdz š.g. 27. oktobrim. Dalībnieku skaits ir ierobežots.

T:  (+371) 67 830917 

E: dmdm@lnmm.lv

 

Seko LNMM Jauniešu klubam Instagram!

Saistītās izglītības programmas
Saistītās galerijas