DIZAINA SARUNAS: Tehnoloģijas izglītībā
image
30.01.2019 17:00
Trīs dizaina jomas pārstāvji atklās viena projekta tapšanas gaitu, ļaujot klausītājiem uzzināt pieredzes stāstus, kas parasti paliek sabiedrībai apslēpti.

Sarunu vadmotīvs - process attīstībā.

 

DALĪBNIEKI:

  • ANNIJA SPĒKA, Sia Tilde Mārketinga vadītāja, lietotāju pieredzes un dizaina speciāliste. Dalīsies pieredzē par to, kādas ir galvenās tendences virtuālo asistentu (čatbotu) jomā un kā par tiem jūtas pirmie lietotāji, kādas ir lietotāju ekspektācijas, ko tie spēj piedāvāt tagad un kā tie attīstīsies nākotnē. Iepazīstinās arī ar pilotprojekta “Una” aizkulisēm, rezultātiem un secinājumiem. Una ir Uzņēmuma Reģistra virtuālā asistente - pirmais virtuālais asistents valsts pārvaldē;
  • JĀNIS GRIBUSTS, Izglītības datu uzņēmuma Edurio līdzdibinātājs un identitātes vadītājs. Pēc “case study” uzbūves atklās “Edurio” platformas darbības principus. Līderu spēja pieņemt lēmumus savās skolās ir ļoti svarīga, un, lai to izdarītu, viņiem vajadzīgi dati, kas mēra īstās lietas, ne tikai atzīmes. Datiem jābūt pieejamiem un saprotamiem. Ar “Edurio” esam uzbūvējuši sistēmu, kas ievāc atsauksmes no skolēniem, vecākiem un skolotājiem. Viņi izvēlas savas prioritātes, veic mērījumus, ievāc datus un liek lietā metodoloģiju, lai izplānotu, kā veikt uzlabojumus;
  • GUNITA KUĻIKOVSKA, Jaunuzņēmuma Vividly dibinātāja, arhitekte. Atklās pieredzi veidojot sadarbību Virtuālās realitātes (Virtual reality) nozarē ar un ETwinning Europe. Virtuālā realitāte agrāk saistījās ar zinātnisko fantastiku, vēlāk ar dažādām datorspēlēm, bet mūsdienās cilvēki strādā, lai virtuālā realitāte palīdzētu arī praktiski. Latvijas jaunuzņēmuma “Vividly” mērķis ir panākt, lai virtuālā realitāte kļūtu par arhitektu un būvnieku ikdienu. “Vividly” atbalsta pētniecību, eksperimentēšanu un izglītību. Mēs ticam akadēmiķiem, kuri vēlas sniegt saviem studentiem iespēju nākotnē.

 

Kopš 2012. gada programmas VĀRDS DIZAINAM ietvaros ar personīgo pieredzi ir dalījušies jau gandrīz 200 Latvijas dizaineri un jomas profesionāļi, prezentācijas apskatāmas interneta vietnē

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS:

Dalība ir bez maksas

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Zane Vilnīte, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja komunikācijas speciāliste

T: (+371) 67 222235, E: zane.vilnite@lnmm.lv

 

 

PROJEKTU ATBALSTA:

 

SADARBĪBAS PARTNERI: 

 

#VārdsDizainam #DMDM #Balticovo

 

 

Pasākumu cikls “VĀRDS DIZAINAM” ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu norisinās kopš 2012. gada ar mērķi izglītot sabiedrību dizaina jautājumos, iepazīstināt ar Latvijas labākajiem jomas pārstāvjiem, rosināt viedokļu apmaiņu un veicināt nozares tālāku attīstību. Programmas 7. sezonā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs veido ciešu sadarbību ar AS “Balticovo”.

 

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm.  

 

Jums ir tiesības iebilst pret savas vai sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu šajā mājas lapā, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: dmdm@lnmm.lv. Lūdzu norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu. Jūsu iesniegtā informācija tiks reģistrēta un izvērtēta.