ĢIMENES DIENA: Karaliskais gobelēns
image
29.09.2018 12:00
Ģimenes dienas darbnīcās visi aicināti izbaudīt muzeja burvību un piedalīties pop-up darbnīcās tekstilmākslinieku vadībā!

Ir tradīcijas, kas saglabājas gadsimtu garumā - rokām austi franču gobelēni ir ekskluzīva un laikietilpīga māksla. Gleznām līdzīgie mākslas darbi jau izsenis rotājuši pilis un muižas. To darināšana uzticēta prasmīgākajiem meistariem. Franču gobelēns top vairāku gadu rūpīgā darbā, kur katrs nokrāsotais vilnas vai pat zīda dzīpars tiek ieausts smalkā pinumā.

 

Darbnīcas mudinās atraisīt savu radošumu - eksperimentēt ar materiāliem, radot unikālu skici gobelēnam, izmēģināt prasmes aušanā, vai risināt atjautības uzdevumus speciāli izveidotajā piedzīvojumu kartē. Tāpat būs iespēja uzzināt interesantus faktus par kopīgo un atšķirīgo Francijas un Latvijas gobelēnu aušanas tradīcijās, izpētīt karaliskos gobelēnus izstādē "Gobelēnu krāsas. Mūsdienu gobelēni no “Mobilier national” kolekcijas Francijā" un novērtēt tekstilmākslas kolekciju muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā.


DALĪBAS MAKSA:
5,00 EUR no personas. Cenā iekļauta dalība visās darbnīcās un muzeja ekspozīciju apskate.


NORISES LAIKS:
Radošās aktivitātes tiek organizētas kā atvērts pasākums no plkst. 12.00-16.00, kam var pievienoties jebkurā laikā iepriekš nepiesakoties.

Saistītās izstādes