MEISTARKLASE: Mākslinieces Majas Gecičas radošā meistarklase “Clothing and identity - branding through personal stories”
image
10.06.2018 13:00
Meistarklase izšūšanā par identitātes tēmu, ko vadīs serbu māksliniece Maja Geciča (Maja Gecić).

Izstādes "Identitāte / Identity" ietvaros aicinām uz serbu mākslinieces Majas Gecičas (Maja Gecić) meistarklasi “Clothing and identity - branding through personal stories” ("Apģērbs un identitāte - personiskie stāsti kā zīmols").

 

Māksliniece akcentē apģērbu kā personas identitātes nospiedumu. Uz darbnīcu dalībnieki aicināti atnest kādu savu īpaši mīļu apģērba gabalu (uzvalku, žaketi, mēteli), kas joprojām ir vērtīgs un valkājams. Uz tā tiks veidots un izšūts tā stāsts. Izšuvums tiks veidots saudzīgā veidā uz oderes apģērba iekšpusē, tādējādi neietekmējot tā ārējo izskatu, bet identificējot un atzīmējot vērtības.

Darbnīcas mērķis ir apspriest identitāti gan globālā, gan personiskā līmenī, apskatot redzamās un neredzamās identitātes formas. Vai ir svarīgi, kurš un kur ir valkājis konkrēto apģērbu? Vai ir nozīme konkrētajam valkāšanas laikam? Vai apģērbs ietekmē cilvēka identitāti vai otrādi?

 

Ierosme darbnīcai radusies, domājot par identitātes jautājumiem, ko raisījusi vērienīgā tekstila industrija bijušajā Dienvidslāvijā, kas nu ir sabrukusi. Dzīvojot līdzās Belgradas Vilnas kombinātam, māksliniece varējusi izsekot ceļam, kā veidojas apģērba identitāte, sākot no vilnas līdz gatavam apģērbam.

 

Mākslinieku meistarklases pieaugušajiem ir iespēja mākslinieka vadībā praktiski apgūt noteiktas mākslas tehnikas un detaļas. Nodarbība sākas ar īsu sarunu un māksliniecisko detaļu pārrunāšanu un turpinās, dalībniekiem pašiem radoši darbojoties.

 

NORISES VIETA:

Izstāžu zāle ARSENĀLS / Torņa iela 1, Rīga

 

VALODA:

Nodarbība norisināsies angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

 

MATERIĀLI LĪDZI ŅEMŠANAI:

kāds īpaši mīļš apģērba gabals (vērtīgs un valkājams)

 

DARBNĪCAS CENA:

ieejas biļete izstādē.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Vietu skaits ierobežots (10 dalībnieki).

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Vecums: 7 +

T: (+371) 67 716108

E: arsenals@lnmm.lv

Saistītās izstādes