KLASISKĀS VĒRTĪBAS: Amatniecība, māksla un dizains – robežas un robežsituācijas Latvijas dizaina vēstures kontekstā
Stāsta mākslas vēsturniece Edīte Bērziņa
19.09.2018 17:30
Stāsta mākslas vēsturniece Edīte Bērziņa

Pievēršoties saimnieciski politisko apstākļu raksturojumam Latvijā 19.–20. gadsimta mijā, lektore aicinās izsekot interesantu faktu materiālu kopuma izpētei, kurā būs rodams skaidrojums dizaina attīstības sākumam Latvijā.

 

Runājot par latviešu amatniecības vēsturi un vērtējot to, Edīte Bērziņa uzsver vēsturisko stilu, etnogrāfiskā mantojuma, funkcionalitātes un materiālās kvalitātes prasību klātesamību profesionālajā izglītībā – tieši izglītības nozīme amatniecības un modernā dizaina evolūcijā ir visbūtiskākā.

 

Lekcijā tiks stāstīts par 1937. gadā dibinātās Latvijas Amatniecības kameras lomu izstrādājumu kvalitātes nodrošināšanā un mākslinieka (idejas autora, dizainera) un amatnieka sadarbības modeļiem. Vai amatnieks vērtējams tikai kā precīzs projekta izpildītājs? Vai vienlaikus arī kā radoša personība? Vai kā citādi?

 

Retrospektīvu skatījumu pētniece turpinās ar jautājumiem par situāciju dizaina izglītībā Latvijā 20. gadsimta otrajā pusē, raksturojot profesionālo organizāciju veidošanās procesu un to lomu dizaina un dizaina teorijas attīstībā.

 

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10/20, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS:

pieaugušie: 3,00 EUR

skolēni, studenti, pensionāri: 1,50 EUR

 

Lekcijas ietvaros apmeklētājiem ir iespēja apskatīt muzeja pastāvīgās ekspozīcijas.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 830917 

E: Agrita.Pore@lnmm.lv

Saistītie pasākumi
Saistītās izglītības programmas