PRESES KONFERENCE: 100 priekšmeti no Somijas
15.02.2018 12:00
Ceturtdien, 2018. gada 15. februārī, plkst. 12.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) aicina mediju pārstāvjus uz preses konferenci, kurā tiks prezentēta Somijas Republikas simtgadei veltītā izstāde “100 priekšmeti no Somijas”. Dalībnieku reģistrācija: plkst. 11.30–12.00.

Izstāde, kura no 16. februāra līdz 8. aprīlim būs skatāma Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja (DMDM) Lielajā zālē, ir veltījums Somijas valsts neatkarības simtgadei un piedāvā lielisku iespēju intriģējošā un kreatīvā veidā uzzināt pašu somu viedokli par Somiju un somiskumu.

 

Uz Rīgu tika atvesta unikāla 100 objektu kolekcija, kas parāda dinamisku, panākumiem pilnu un radošu valsts attīstības ceļu, pa kuru somi atnākuši līdz mūsdienām. Ekspozīcijā katru neatkarības gadu raksturo viens priekšmets ar ikdienišķu, inovatīvu vai humoristisku nokrāsu un savu pārsteidzošu stāstu. Somijas dizains ir slavens visā pasaulē, tāpēc izstāde vispirms asociējas ar tādiem jēdzieniem kā “Made in Finland” un “Designed in Finland”. Tomēr galvenokārt ekspozīcija skaidro, ko nozīmē dzīvot Somijā jeb “Life in Finland”.

 

Preses konferencē piedalās:

  • Olli Kantanens (Olli Kantanen), Somijas Republikas vēstnieks Latvijā;
  • Inese Baranovska, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Latvijas dekoratīvās mākslas un dizaina departamenta vadītāja, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja;
  • Anu Laitila (Anu Laitila), Somijas institūta Igaunijā direktore;
  • Peka Toivanens (Pekka Toivanen), izstādes “100 priekšmeti no Somijas” kurators, dizainers, “Design Studio Muotohiomo” vadītājs (Helsinki, Somija);
  • Anna Kortelainena (Anna Kortelainen), izstādes “100 priekšmeti no Somijas” kuratore, rakstniece, mākslas vēsturniece (Helsinki, Somija).

 

Preses konferenci moderē Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska.

 

Pasākuma laikā žurnālisti varēs uzdot jautājumus izstādes organizatoriem.

Pēc oficiālās daļas būs iespēja individuāli intervēt projekta īstenošanā iesaistītās personas, fotografēt un filmēt ekspozīciju.

Noslēgumā mediju pārstāvjiem tiks piedāvāta neliela pārskata ekskursija izstādes kuratoru Pekas Toivanena un Annas Kortelainenas pavadībā, aicinot iepazīties ar ekspozīcijas objektiem.

 

 

 

IZSTĀDES ORGANIZATORI:

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs sadarbībā ar Somijas institūtu Igaunijā (Suomen Viron-instituutti) un Somijas Republikas vēstniecību Latvijā

 

IZSTĀDES ATBALSTĪTĀJI:

Somijas Rūpnieciskās mākslas apvienības Simtgades fonds, Alfreda Kordelina fonds, “Suomi 100”, Somijas Izglītības un kultūras ministrija

 

IZSTĀDES KURATORI:

Anna Kortelainena (Anna Kortelainen), rakstniece, mākslas vēsturniece / Helsinki, Somija

Peka Toivanens (Pekka Toivanen), dizainers, “Design Studio Muotohiomo” vadītājs / Helsinki, Somija

 

IZSTĀDES KOORDINATORE MUZEJĀ:

Irēna Bužinska, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja izstāžu kuratore

 

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes