ĢIMENES DIENA: Kā es braucu sauli, putnus, zivis, briežus, lāci lūkoties
16.12.2017 12:00
Divās sestdienās, 2017. gada 2. un 16. decembrī, plkst. 12.00–16.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) aicina bērnus, ģimenes un draugus uz Ģimenes dienām “Kā es braucu sauli, putnus, zivis, briežus, lāci lūkoties”. Pasākumu programma būs veltīta ziemas saulgriežu tematikai, piedāvājot interesanti un radoši pavadīt laiku aktuālajās izstādēs. Meklējot iedvesmu dabā, darbosimies kopā piparkūku, paskartīšu, rotu, konfekšu papīrīšu iepakojuma dizaina un auduma apdrukas darbnīcās.

 

Šogad Ģimenes dienās pievērsīsim uzmanību apkārtējai pasaulei un raudzīsim, kā dabas elementi harmoniski pārtop dizaina priekšmetos vai aksesuāros. Dalībniekiem būs iespēja pašiem izgatavot svētku pastkartītes ar Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja (DMDM) ekspozīcijās redzamajiem motīviem. Izstāde “Tapio Virkala. Dzeja stiklā, porcelānā un sudrabā”, kas notiek Somijas Republikas simtgades svinību ietvaros, atklāj ievērojamā somu dizainera radītos traukus un mākslas objektus dažādos materiālos. Tiem iedvesmu Tapio Virkala (Tapio Wirkkala, 1915–1985) smēlies ziemeļu dabas skaistumā un ritmos, īpaši savos ceļojumos uz Lapzemi. 2. decembrī pasākumā piedalīsies arī zīmols “Iittala”, ar kuru autos ir veidojis ciešu sadarbību mūža garumā. Darbnīcā “Dabas iedvesmots dizains”, izmantojot līnijas un faktūras, skicēsim dažādās tehnikās un meklēsim formas pielietojumu dizainā.

 

Izstāde “Sinerģija. Laikmetīgās tendences metālmākslā un dizainā” iezīmē šī brīža aktualitātes un parāda Latvijas meistaru eksperimentus rotu mākslas jomā, objektos un dizaina priekšmetos, tiecoties akcentēt īpatnības un specifiku sinerģijā ar metālu. 16. decembrī muzejā viesosies māksliniece Kristīne Nuķe Panteļejeva, kura novadīs Rotu izgatavošanas darbnīcu. Savu metāla kaklarotu vai piespraudi būs iespēja izgatavot gan lieliem, gan maziem.

 

Sadarbībā ar “Laima” paralēli darbosies Konfekšu papīra darbnīca, kuras dalībnieki tiks aicināti veidot savu dizaina variantu jaunās konfektes “Sakta” ietinamajam papīram.

 

Abos Ģimenes dienu pasākumos muzejā būs atvērta Piparkūku darbnīca, sniedzot ieskatu piparkūku cepšanas tradīcijās un radot rosīgu svētku noskaņu. Tajā katrs interesents varēs izveidot un izcept neparastu piparkūku ar unikālām, kokgriezēja grebtām koka formām un “Junge.lv” piparkūku mīklu – kā mīļu un garšīgu dāvanu. Tāpat abās sestdienās nāciet ar saviem gaišas krāsas kokvilnas krekliņiem vai maisiņiem, lai piedalītos dalībieku iemīļotajā Madarošanas darbnīcā, kurā būs iespēja uzdrukāt uz tiem dažādus mākslas darbu fragmentus.

 

 

ĢIMENES DIENU PROGRAMMA:

2. decembris plkst. 12.00–16.00     “Kā es braucu sauli, putnus, zivis, briežus, lāci lūkoties”:

* Pastaiga izstādē “Tapio Virkala. Dzeja stiklā, porcelānā un sudrabā”

* Darbnīca “Dabas iedvesmots dizains” saistībā ar Tapio Virkalas izstādi

* Paskartīšu darbnīca

* Piparkūku darbnīca

* Madarošanas jeb Auduma apdrukas darbnīca

* Konkurss un dāvans no zīmola “Iittala

* Mīklas un uzdevumi DMDM pastāvīgajā ekspozīcijā

 

16. decembris plkst. 12.00–16.00   “Kā es braucu sauli, putnus, zivis, briežus, lāci lūkoties”:

* Pastaiga izstādē “Sinerģija. Laikmetīgās tendences metālmākslā un dizainā”

* Metālmākslinieces Kristīnes Nuķes Panteļejevas rotu darbnīca lieliem un maziem

* Paskartīšu darbnīca

* Piparkūku darbnīca

* Madarošanas jeb Auduma apdrukas darbnīca

* Konfekšu papīrīšu iepakojuma dizaina darbnīca sadarbībā ar “Laima” (jaunajai konfektei “Sakta”)

* Mīklas un uzdevumi DMDM pastāvīgajā ekspozīcijā

 

 

ĢIMENES DIENAS

Reizi sezonā, parasti uz lielajiem svētkiem (Lieldienas, Līgo svētki, Ziemassvētki utt.), Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs rīko pasākumus ģimenēm – “Ģimenes dienas”. Katra pasākuma programma atšķiras, taču tradicionāli tā tiek veidota atbilstoši izstādēm, kuras apskatāmas muzejā. Tās ir drop-in (atvērtais pasākums; māja, kur vienmēr var iegriezties) veida aktivitātes visas dienas garumā, uz kurām dalībniekiem nav iepriekš jāpiesakās, un tām var pievienoties jebkurā laikā.

 

Pasākuma dienā darbojas vairākas DMDM piedāvātās darbnīcas. Ģimenes dienu mērķis ir iepazīstināt gan lielos, gan mazos ar muzejā redzamo un, radoši strādājot darbnīcās, to visu atainot savos darbos. Aicinām Ģimenes dienas apmeklēt visai ģimenei kopā, jo mēs ticam, ka kopīga darbošanās stiprina ģimenes saites, kā arī tas ir lielisks veids jaunu draugu iegūšanai.

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10/20, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

5,00 EUR no personas. Cenā iekļauta dalība visās darbnīcās un muzeja ekspozīciju apskate.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

T: (+371) 67 222235, E: dmdm@lnmm.lv

 

PASĀKUMU ATBALSTA:

“Junge.lv”, “Laima”, “Iittala”, Latvijas Dabas muzejs, “Lenta”, LU Botāniskais dārzs, “Daiļrade Ekspo”, Rīgas Zooloģiskais dārzs, Zaļenieku kokaudzētava, Bulduru dārzkopības vidusskola, “Rastri”

 

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes