LEKCIJA: Bērnu pasaule. Mode, tēls, kultūra. Antropologa skatījums
Stāsta sociālantropologs PhD Klāvs Sedlenieks
image
21.09.2017 17:30
Ceturtdien, 2017. gada 21. septembrī, plkst. 17.30 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā notiks sociālantropologa PhD Klāva Sedlenieka lekcija “Bērnu pasaule. Mode, tēls, kultūra. Antropologa skatījums”.

Šajā lekcijā skatīsimies uz bērniem un bērnību kā globālu, mūžīgu modes jautājumu. Mūsdienu Latvija cenšas orientēties uz Eiropas modi bērnu sakarā, uzsverot to emocionālo vērtību un tiesības. Bet tā tas nav bijis visos laikos un visās vietās, tā tas nav pat vairumā zināmo sabiedrību. Bērni ir tikuši uzskatīti gan par emocionāla prieka avotu, gan darbaspēku, gan vienkāršu investīciju. Pastāv arī viedoklis, ka bērnība un bērni ir 19. gadsimta atklājums. Pilnīga pamatojuma šai idejai nav, taču jāatzīst, ka 19. gadsimta Eiropā tik tiešām ievērojami mainījās mode uz bērniem. “Vai bērnība ir laba, skaista un tīra, vai gluži otrādi? Vai tas, ko mēs zinām par bērnību, nav tikai stereotips par mūsu pašu sabiedrību? Vakara gaitā mēģināsim ielūkoties tajā daudzveidīgajā vidē, ko šīs lekcijas kontekstā dēvēsim par bērnu pasauli,” paskaidro Klāvs Sedlenieks.

 

Pasākuma laikā muzeja izstāžu zāle un pastāvīgās ekspozīcijas ir slēgtas.

 

NORISES VIETA:
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10/20, Rīga

BIĻEŠU CENAS:

pieaugušajiem 5,00 EUR

studentiem un pensionāriem 2,50 EUR

(cenā iekļauts lekcijas apmeklējums)

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 830917,  67 222235,
E: dmdm@lnmm.lv

 

Darbnīcas un lekcijas izstādē "Bērnu pasaule. 18.-20. gadsimts" notiek ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes