SARUNAS MUZEJĀ: Bērnu pasaule. 18.–20. gadsimts
Tikšanās ar izstādes kuratori, mākslas zinātnieci IRĒNU BUŽINSKU (RU)
27.09.2017 17:00
Trešdien, 2017. gada 27. septembrī, plkst. 17.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) un mākslas zinātniece, kuratore Irēna Bužinska aicina uz otro “Sarunu muzejā” (krievu valodā) un izzinošu pastaigu izstādē no modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva un Latvijas muzeju kolekcijām “Bērnu pasaule. 18.–20. gadsimts”.

Tuvojoties izstādes “Bērnu pasaule. 18.–20. gadsimts” noslēgumam, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs piedāvā no jauna pāršķirstīt modes vēstures lappuses, dodoties aizraujošā ekskursijā pa ekspozīciju kopā ar projekta kuratori, mākslas zinātnieci Irēnu Bužinsku. Vakara gaitā runāsim par modi no neparasta skatpunkta, pievēršot uzmanību cilvēka dzīves agrīnajam posmam, tam, kā mainās sabiedrības priekšstati par bērnu, viņa statusu un audzināšanu, un skatīsimies, kā šī attieksme atspoguļojas konkrētos eksponātos.

 

Aplūkojot daudzveidīgus apģērbus un aksesuārus, “Sarunas” dalībnieki izsekos līdzi bērnu modes tendencēm no 18. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta vidum. Tā būs iespēja novērtēt kuturjē izdomu un spēju pielāgot augstās modes prasības bērnu vajadzībām un interesēm, kā arī uzzināt maz zināmus kultūrvēsturiskus faktus par unikāliem tērpiem un vairākiem neparastiem objektiem, kas īpaši atlasīti šai izstādei. Bērnu pasaule apmeklētājiem atklāsies ne tikai apģērbos, rotaļ- un rotaslietās, sadzīves priekšmetos, bet arī ievērojamu Latvijas kultūras personību fotogrāfijās bērnībā. Pasākuma dalībnieki ieraudzīs tipisku mājas vidi, bērnu ikdienu un dzīvesveidu, pastaigas brīvā dabā, skolas gaitas, kopīgus ģimenes svētku brīžus, atpūtu un citas aktivitātes trīs gadsimtu garumā.

 

Izstāde “Bērnu pasaule. 18.–20. gadsimts” – tas ir jau devītais projekts, ko Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs īsteno sadarbībā ar ABLV Bank un Aleksandra Vasiļjeva (Александр Васильев, Alexandre Vassiliev) fondu.

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10/20, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS:

ieejas biļete izstādē

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

T: (+371) 67 222235, 67 830917
E: dmdm@lnmm.lv

Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas
Saistītās preses relīzes