DIZAINA SARUNAS: Interpretācijas par ēdienu
20.02.2020 17:00
20. februārī plkst. 17.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs aicina ikvienu interesentu uz “VĀRDS DIZAINAM” 8. sezonas otro Dizaina sarunu, kurā apspriedīsim “Interpretācijas par ēdienu”.

Visas cilvēces eksistences pamatā ir ēdiens. Aizdomājoties par to, mums, visticamāk, prātā nāk ēšanas brīdis. Tomēr attiecības ar ēdienu neizpaužas vienīgi bioloģiskajos procesos, ēšanas darbībā vai Instagram aktivitātēs. Ēdiens ir viens no fundamentiem, kas veido apkārtējo pasauli. Tas ne tikai pabaro, bet arī iespaido politiku, ekonomiku, kultūru, sniedz sociālu un emocionālu pieredzi. Katrs kumoss, ko apēdam, ir izvēle, kas maina planētu un mūs.

 

Globālajiem procesiem attīstoties, arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta esošo ražošanas un patēriņa ieradumu uzlabošanai, rūpējoties par ilgtspējīgu nākotni. Dizaineri var mainīt sabiedrības izpratni par ēdienu, tā iespējām, kā arī pozitīvi ietekmēt patērētāju priekšstatus.

 

Šajās Dizaina sarunās piedalīsies “Mádara Cosmetics” pārstāve Anete Vabule, ēdiena dizainere Laila Šnēvele (http://lailasnevele.com/), ēdiena pētniece un izgudrotāja Ilga Gedrovica. Vakaru moderēs dizaina procesu pētniece Aija Freimane (https://www.aijafreimane.com/).

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Lielā zāle

 

BIĻEŠU CENAS:

Dalība bezmaksas.
 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

E: jekaterina.potasova@lnmm.lv
T: (+371) 67830917
 

PROGRAMMU ĪSTENO:

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

 

PROGRAMMU ATBALSTA:

Valsts kultūrkapitāla fonds

 

LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm.

Saistītās izglītības programmas