DIZAINA SARUNAS: Nākotnes materiālu scenāriji
27.11.2019 17:30
Globālās sasilšanas dēļ, pasaule mainās (burtiski) un līdz ar to arī dizains. Īpašu lomu dizaina procesā spēlē materiāls. Šobrīd daudzi meklē jaunus ekoloģiskus un/vai pārstrādātus risinājumus. Tāpēc ar pārliecību var teikt, ka apkārtējā vide, kādu mēs to pazīstam, nākotnē izskatīsies pavisam citādāk.

VĀRDS DIZAINAM 8. sezonas pirmās sarunas tiks veltītas nākotnes materiāliem. Savā nākotnes vīzijā dalīsies Lielbritānijā rezidējošā latviete Lizete Druka, kura ir galvenā krāsu un materiālu dizainere Jaguar Land Rover komandā. Viņa stāstīs par tekstilmateriālu lomu automobiļu dizainā, kā arī par nākotnes scenārijiem ārpus tās.

 

Lizete Druka ir Latvijā dzimusi dizainere, kura strādājusi dažādās nozarēs, sākot no juvelierizstrādājumu dizaina, beidzot ar modi un automobiļiem. Pēc tekstila dizaina maģistra pabeigšanas Londonas Karaliskajā mākslas koledžā 2014. gadā, Lizete pievienojās jaunajai Jaguar dizaina komandai. Tajā viņa attīstīja Jaguar krāsu un materiālu lomu, pētot luksusa statusu, amatniecību un nākotnes ideju un materiālu iespējas automobiļu industrijā. Lizete interesējas par dizainu, tehnoloģijām un pieredzi, lai saprastu nākotnes sekas un iespējas saistībā ar elektrifikāciju, autonomiju un vides izmaiņām, kas ietekmē mobilitātes nozari.

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS:

Dalība bezmaksas.
 

PAPILDU INFORMĀCIJA UN PIETEIKŠANĀS:
Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Vietu skaits ierobežots.

E: jekaterina.potasova@lnmm.lv
T: (+371) 67 222235

PROGRAMMU ATBALSTA:

Valsts kultūrkapitāla fonds, Balticovo

LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm.