SARUNAS MUZEJĀ: MAREUNROL’S
image
26.10.2019 14:00
Sestdien, 2019. gada 26. oktobrī, plkst. 14.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) notiks tikšanās ar modes dizaineru duetu MAREUNROL’S un grāmatas “MAREUNROL’S” autori Unu Meisteri.

“Mode ir kā kodos ietverta informācija; tos jāprot nolasīt, no esošajiem kodiem būvējot jaunus, lai nokļūtu tālāk, jo tikai tā ir iespējama attīstība”, MAREUNROL'S.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma konceptuālās modes izstāde "MAREUNROL’S. Paplašinātā realitāte", kas ir pasaulē atzītākā latviešu modes dizaineru dueta MAREUNROL'S 16 apģērbu kolekciju retrospekcija. Uz tikšanos par modi kā 21. gadsimta būtisku mākslas un dizaina sastāvdaļu esam aicinājuši pašus māksliniekus MAREUNROL'S (Mārīte Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops) un topošās grāmatas "MAREUNROL'S" un izstādes pavadošo tekstu autori Unu Meisteri.

 

PAR MAREUNROL’S

Izveidots 2006. gadā, MAREUNROL’S ir starptautiski pamanītākais latviešu modes zīmols. Piedalījies daudzos konkursos un festivālos, biennālēs un grupas izstādēs ārpus Latvijas, tostarp 12. Prāgas Scenogrāfijas un teātra arhitektūras kvadrinnālē, ceļojošajā izstādē “ARRRGH! Monsters in Fashion” Benaki muzejā Atēnās un “La Gaîté Lyrique” Parīzē. 2009. gadā duets ieguva divas galvenās balvas 24. Starptautiskajā Jēras modes un fotogrāfijas festivālā (24th International Hyeres Fashion and Photography Festival) Francijā. Kopš 2012. gada zīmols regulāri piedalās Parīzes modes nedēļā – sākotnēji tās oficiālās programmas ietvaros. 2016. gadā MAREUNROL’S tika izvirzīti starp desmit Eiropas nominantiem prestižajai starptautiskajai “Woolmark” balvai vīriešu modes kategorijā.

 

Autori veidojuši tērpus daudzām teātra un operas izrādēm Latvijā un ārzemēs. 2013. gadā izdevniecības “Phaidon” almanahs “Pattern” ierindojis MAREUNROL’S starp 100 mūsdienu īpašākajiem jaunajiem dizaineriem. Viņu tērps rotājis arī respektablā dzīvesstila žurnāla “Wallpaper” nākotnes modei veltītā speciālizlaiduma vāku.

 

MAREUNROL’S darbi kā izcilas mūsdienu Latvijas modes mākslas liecības ir iekļauti LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Dizaina kolekcijā un aplūkojami pastāvīgajā ekspozīcijā.


NORISES VIETA:
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10, Rīga

DALĪBAS MAKSA:
Ieejas biļete izstādē.

PAPILDU INFORMĀCIJA:
Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas