DIZAINA EPIZODES: Dizains starpkaru Latvijā
Tematiskās atvērtās ekskursijas trešdienas vakarā individuāliem apmeklētājiem par konkrētu periodu Latvijas dizaina vēsturē.
image
25.09.2019 17:00
Kāda bija dizaina nozīme un attīstība starpkaru Latvijā? Kā attīstījās dažādas fabrikas, un kas ir tie aspekti, ar kuriem varam lepoties vēl joprojām?

Ekskursijas laikā uzzināsi par tādiem dizaina veiksmes stāstiem kā “VEF”, “Baltars”, “Zelta ābele”, “Rīgas Porcelāna fabrika” un citiem. Šie stāsti atklās ne tikai pagātnes dizaina mantojumu, bet arī tā ietekmi (par kuru nemaz nenojaušam) uz laikmetīgo dizainu. 

 

Ekskursiju vadīs Ilze Martinsone.

 

Ilze Martinsone, Mg. art.

Bijusi Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja direktora vietniece zinātniskajā darbā (2001–2006), kopš 2006. gada ir Latvijas Arhitektūras muzeja vadītāja. Martinsone kūrē izstādes Latvijā un ārzemēs. Saņēmusi LR Kultūras ministrijas atzinības rakstu un prēmiju par izstādes “Art Deco stils Latvijā” sagatavošanu. Paralēli darbam muzejā, Martinsone piedalās konferencēs, publicē rakstus, ir bijusi žurnāla „Dizaina Studija” redaktore un «Latvijas Architektūra» viesredaktore, kā arī, Latvijas Kultūras kanona ekspertu komisijas locekle no 2008. līdz 2009. gadam. 

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Skārņu iela 10, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieejas biļete izstādē.

GADA BIĻETES īpašniekiem ieeja ir bez maksas.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

T: (+371) 67 830917, (+371) 67 222235

E: dmdm@lnmm.lv

 

DMDM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Informējam, ka Jums ir tiesības iebilst pret savas vai sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu šajā mājas lapā, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: dmdm@lnmm.lv.