DIZAINA SARUNAS

Mēs dzīvojam antropocēnā laikmetā, kurā cilvēka darbībai diemžēl ir negatīva ietekme uz apkārtējo vidi. Ja pasaules ekosistēma ir kritiskā situācijā, tad kādu lomu tajā spēlē dizains? “VĀRDS DIZAINAM” 8. sezonā pievērsīsimies dažādiem nākotnes dizaina jautājumiem.

Tiek runāts, ka dizains ir visapkārt mums. Taču dizains ir arī atkritumi. Produktu iepakojumi, tehnika, žurnāli, salvetes, apģērbs un citas lietas, kuras kādreiz uzskatījām par skaistām. Pasaule ir pārpildīta ar dizaina risinājumiem, kas agri vai vēlu nonāk fiziskā vai digitālā miskastē. Statistikas fakti liecina, ka Latvijā četru gadu laikā atkritumu daudzums uz vienu cilvēku ir palielinājies no 350 kg līdz 438 kg.

 

Zemes iedzīvotāju skaits pieaug, un nākotnē nav vietas visām mantām. Šo problēmu jau labu laiku mēģina risināt, bet tikai pēdējos gados tā kļuva par “trendu”. Katra dizaina nedēļa, festivāls vai pasākums lielākā vai mazākā mērā runā par videi draudzīgu dizainu. Arī “VĀRDS DIZAINAM” 8. sezona nebūs izņēmums.

 

PAR “VĀRDU DIZAINAM”

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja (DMDM) izglītības programma “VĀRDS DIZAINAM” ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu norisinās kopš 2012. gada ar mērķi popularizēt dizainu, iepazīstināt visplašāko auditoriju ar nozares aktualitātēm un sasniegumiem. Astoņu gadu laikā ar personīgo pieredzi ir dalījušies vairāk nekā 170 Latvijas dizaineri un jomas profesionāļi, kuru prezentācijas ir apskatāmas DMDM YouTube kanālā . Kopumā šajā periodā cikla pasākumi “Dizaina sarunas”, “Dizaina darbnīcas pieaugušajiem”, “Dizaina domnīcas pedagogiem” un “Dizaina nodarbības skolēniem” pulcējušas vairāk nekā 7000 interesentu.

 

“VĀRDS DIZAINAM” paredzēts gan jomas profesionāļiem un dizaina cienītājiem, gan mākslas un dizaina skolu studentiem, pasniedzējiem, kā arī ikvienam, kurš vēlas uzzināt kaut ko vairāk.

 

Programma “VĀRDS DIZAINAM” ir iekļauta Latvijas Republikas Kultūras ministrijas dizaina stratēģijas rokasgrāmatā “Latvijas dizains 2020”.

 

PROGRAMMU ĪSTENO:

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

 

PROGRAMMU ATBALSTA:

Valsts kultūrkapitāla fonds

 

PROGRMMAS KURATORE:

Jekaterina Potašova, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja izglītības programmu kuratore

T: (+371) 67 830917

E: Jekaterina.Potasova@lnmm.lv

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm.  

 

Jums ir tiesības iebilst pret savas vai sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu šajā mājas lapā, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: dmdm@lnmm.lv. Lūdzu norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu. Jūsu iesniegtā informācija tiks reģistrēta un izvērtēta.

Saistītie pasākumi
Saistītās preses relīzes
Saistītās galerijas