Intriga muzejā
Ekspresizstāde

No 2010. gada 16. novembra līdz 2011. gada 31. maijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Skārņu ielā 10/20, Rīgā) būs apskatāma izstāde "Intriga muzejā".

Šovasar izstāžu apmeklētājus un Rīgas svētku viesus iepriecināja divas nozīmīgas starptautiskas tekstilmākslas izstādes, kas guva skatītāju nedalītu atsaucību. Izstāžu zālē „Arsenāls” jūlijā un augustā bija apskatāma 4. Rīgas starptautiskā tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāle Tradicionālais un laikmetīgais ar devīzi GLOBĀLĀ INTRIGA II, savukārt Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā jūnijā un jūlijā varēja izbaudīt krāsās piesātināto Peru tekstilmākslinieka Maksimo Lauras (Maximo Laura) personālizstādi „Laika vecums”.

Abu izstāžu rezultātā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājums ir papildinājies ar deviņu, pasaulē atzītu dažādu valstu tekstilmākslinieku dāvinājumiem mūsu muzeja krājumam. Gobelēnu no personālizstādes muzeja krājumam uzdāvināja Maximo Laura (Peru), savukārt no Triennāles GLOBĀLĀ INTRIGA II esam saņēmuši astoņu izstādes dalībnieku dāvinājumus. Arī mākslinieces Mariel Clarmont (Francija), Kari Dyrdal (Norvēģija), Ursula Gerber Senger (Šveice), Alejandra Guttiérrez (Kostarika), Alice Kettle (Apvienotā Karaliste), Marianne Puschner (Austrija), Anneliese Vobis (ASV), Naomi Wanjiku (Kenija) novēlējušas savus darbus mūsu muzejam. Tādu vērienīgu ārzemju mākslinieku dāvinājumu saņemam pirmo reizi.

Lai par šo nozīmīgo un aktuālo faktu informētu sabiedrību un padarītu šos darbus sabiedrībai pieejamus, esam izveidojuši ekspresizstādi „Intriga muzejā”. Lai gan muzeja telpas ir par šauru, lai iepazīstinātu skatītājus ar visiem kolekciju jaunumiem, šoreiz esam radījuši izstādi izstādē, kur Latvijas dekoratīvās mākslas vēsturiskā apskata kontekstā abās pamatekspozīcijās ir inkorporēti ārzemju mākslinieku darbi. Tos apvieno krāsas akcents un pie darbiem izvietotās mākslinieku koncepcijas. 

Nāciet, skatieties, iepazīstiet! Vērojiet un novērtējiet kā citvalstu tradīcijas sasaucas vai, gluži otrādi – kontrastē ar Latvijas mākslu.

Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs
izsaka sirsnīgu pateicību māksliniekiem!


Velta Raudzepa
LNMM / DMDM krājuma darba vadītāja,
Izstāžu kuratore