MAREUNROL’S
Modes dizaineru Mārītes Mastiņas Pēterkopas un Rolanda Pēterkopa izstāde
Līdz šim Latvijā nepieredzēta starpdisciplināra izstāde, kas paplašinās sabiedrības priekšstatus par modes dizaina mākslu, vēstīs par detaļu, materiālu, domāšanas attiecībām ar telpu, ķermeni, skaņu un kustību.

Drosmīgi mudinās meklēt un atrast nākotnes formu kodus, reflektēt uz sabiedrības domu virzību, un aktīvi reaģēt uz sociālajiem notikumiem. MAREUNROL'S 2006. gadā izveidoja divi modes dizaineri Mārīte Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops. Dizaineri darbojas Rīgā, Latvijā. Dizaineri ir bijuši prestižā jauno fotogrāfu un modes mākslinieku festivāla Jērā uzvarētāji (Francija, 2009), kurā vienlaicīgi tika apbalvoti ar abām svarīgākajām godalgām (Grand Prix LʼOreal un 1.2.3. balvu). Piedalījušies tādos modes un mākslas pasākumos kā Prāgas Scenogrāfijas kvadriennāle (Čehija, 2011), Arnemas modes biennāle (Nīderlande, 2009 un 2013), BARCELONA 080 (Spānija, 2009), ITS International Talent Support jauno modes mākslinieku konkurss (Itālija, 2007). Prezentējuši sevi arī Japānā, Francijā, Spānijā, Itālijā, Vācijā, Krievijā un Čīlē.

 

MAREUNROL'S ir veidojuši kostīmus vairākām operām Latvijas Nacionālajā Operā, Sanktpēterburgas Mihailovska operas un baleta teātrī un Sanktpēterburgas  Marinska operas teātrī. MAREUNROLʼS tika iekļauts 2013.gadā izdevniecības “Phaidon” izdotajā grāmatā “Pattern: 100 designers 10 curators”, kurā 10 modes eksperti katrs izvēlas 10 talantīgākos jaunos modes dizainerus.

 

2012.gada jūnijā MAREUNROLʼS pirmo reizi piedalījās Parīzes modes nedēļā, tādējādi kļūstot par pirmo Latvijas modes dizaina pārstāvi, kas ticis iekļauts Parīzes modes nedēļas oficiālajā programmā.

 

MAREUNROL'S ir būtiski katrai detaļai piešķirt jēgu un nozīmi, un viņu mērķis ir radīt tādu apģērbu, kas pats pauž stāstu un dzīvo savu dzīvi. Sadarbojoties ar fotogrāfiem un citu mākslas disciplīnu pārstāvjiem, MAREUNROLʼS veido konceptuālus mākslas darbus (fotogrāfijas, īsfilmas, instalācijas), kuri palīdz paust apģērbā ietverto vīziju. Tādējādi mode tiek padarīta interesanta un saprotama dažādām auditorijām.

 

Sadarbojoties ar fotogrāfiem un citu mākslas disciplīnu pārstāvjiem, kā Kristīni Kursišu, Ivetu Vaivodi, Mārtiņu Cīruli, Kasparu Vanagu, Vladimiru Svetlovu un Reini Hofmani, izstādē tiks eksponēti konceptuāli mākslas darbi (fotogrāfijas, īsfilmas, tēlnieciski elementi, instalācijas). Tiks veidota arī izstādes kopējā skaņu un audio instalācija, kas darbosies kā vēl viens izteiksmes līdzeklis “MAREUNROL’S” valodas papildināšanai.