Eiropas keramikas konteksts 2010
Eiropas Laikmetīgās stikla un keramikas biennāles simpozijs

11. septembris iezīmējas ar gada nozīmīgāko notikumu Eiropas profesionālās keramikas jomā. Dānijā, Bornholmas salā, svinīgā sarīkojumā, piedaloties Dānijas kroņprincesei Mērijai, tiks atklāta izstāde „Eiropas keramikas konteksts 2010”. Tajā varēs skatīt 110 mākslinieku darbus no visām 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm, kā arī Islandes, Norvēģijas un Šveices.
Izturot sīvu konkurenci divās atlases kārtās, Latviju šajā prominentajā mākslas forumā pārstāvēs četras keramiķes. Projekta koncepcija paredz divas dalītas ekspozīcijas – dažādās starptautiskās izstādēs atzinību guvušo mākslinieku darbu izlasi, kur piedalās Juta Rindina un Ilze Emse-Grīnberga, un jauno talantīgo keramiķu darbu skati, kurai žūrija izvēlējās Elīnas Titānes un Sanitas Ābelītes veidojumus.
Plašā izstāde ir centrālais notikums Eiropas Laikmetīgās stikla un keramikas biennāles simpozija bagātīgajā pasākumu klāstā. Mākslinieki un keramikas studenti strādās arī darbnīcās, tiks rīkotas meistarklases. Gan paši autori, gan mākslas eksperti un teorētiķi piedalīsies konferencē, mēģinot sniegt vispārēju profesionālās keramikas raksturojumu mūsdienu ekonomiskajā situācijā un iezīmēt tās tālāko virzību sadarbībā ar citām mākslas disciplīnām un iespējamiem alternatīviem eksponēšanas veidiem.

Teksts: Dace Ļaviņa