Dizains. Dāvinājumi
Dizaina kolekcijas jaunieguvumu izstāde

No 2010. gada 18. jūnija līdz 31. oktobrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Skārņu ielā 10/20, Rīgā) būs apskatāma izstāde "Dizains. Dāvinājumi."

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs piedāvā apskatīt dizaina kolekcijas jaunieguvumus, ko dāvinājuši paši dizaineri vai cilvēki, kuri ir saistīti ar šo jomu. Muzeja krājums ir necerēti papildinājies ar dāsniem dāvinājumiem, no kuriem daudzi ir ieguvuši gan pašmāju novērtējumu un balvas, gan arī atzinību citur pasaulē. Īpaši vēlamies pateikties Latvijas Dizaineru savienības priekšsēdētājai Anitai Grasei par atsaucību un vēlmi sadarboties ar Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, rosinot dizainerus un māksliniekus papildināt muzeja krājumu ar jauniem un kvalitatīviem darbiem. Te var minēt Ievas Kalējas nu jau tik pazīstamo lampu Līgava, Jāņa Straupes Krēsls krēslā (Dubultkrēsls), Arta Nīmaņa SIA Angel Glass Design traukus, Modra Pakalna krēslu Skrūve, gan daudzus citus. Izstāde ļauj palūkoties uz mazu, bet nozīmīgu dizaina klāstu, kas papildinās Latvijas dizaina kopainu, ar katru gadu pieaugot vērtībā.

Muzejs vēlas pateikties visiem dizaineriem, māksliniekiem un muzeja draugiem, kas atbalsta mūs un ir gatavi palīdzēt mums veidot mūsu Nacionālo dizaina vēsturi un izteikt cerību sadarboties arī turpmāk!


Izstādes kurators, kolekciju glabātājs
Rolands Krutovs