Purvīša Balvas izstādē jauniešus aicina runāt ar un par laikmetīgo mākslu
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs izstādes ietvaros aicina jauniešus uz sarunām ar neprognozējamu nobeigumu “Laikmetīgās mākslas laboratorija: SPRINTS”, kuras ietvaros mēģināsim ieraudzīt savu domu - kā rezonansi uz mākslinieku darbiem, kā tā rodas un attīstās, un izdomāsim, kā to padarīt redzamu.

Mākslas darbs materializē mūsu domas un idejas. Tās var būt lielas un varenas, bet tās var skart arī pavisam sīkas un necilas lietas, uz kurām skatoties varam redzēt sevi, sabiedrību un pasauli kopumā.

 

Radošās darbnīcas būs veltīta katram konkrētam dalībniekam un viņa rezonansei pēc izstādes “Purvīša Balva” apskata. Mācīsimies sajust un ieraudzīt savas domas kustību un atrast veidu, kā ielikt to vienkāršā formā. Aicinām jauniešus, kuri ir atvērti un ieinteresēti apkārtējās vides norisēs un kuru apziņa vienmēr reaģē uz iespaidiem! Tā arī būs radošā darba un sarunas tēma - katram subjektīva un sava.

 

Laikmetīgās mākslas izstādes “Purvīša Balva” ekspozīciju veido spilgts glezniecības, grafikas, fotogrāfijas, objektu un videomākslas kopums, ko radījuši sestajai Purvīša balvai izvirzītie astoņi mākslinieki un mākslinieku grupas. Izstāde ietver mediju, ideju un materiālu dažādību, kas daudzšķautnaini iemieso laikmetīgās mākslas raksturīgos lielumus – plašu formu amplitūdu, pārsteidzošu metožu izmantojumu un līdz ar to piedzīvojumu skatītājam.

 

Nodarbību vada Baiba Sprance.

 

Nodarbības paredzēta jauniešiem no 15 gadu vecuma un pieaugušajiem.

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes