Mākslas muzeja Jauniešu kluba pieredze: Kas ir dizainers?
Par pasākumā pieredzēto dalās LNMM Jauniešu kluba dalībniece Elīna Ivanova
Jauniešu kluba septītā tikšanās 8. augustā tika veltīta dizainam. Katra Jauniešu kluba tikšanās reize ir īpaša un atšķirīga, taču šoreiz gūtā pieredze bija patiešām unikāla – visi kopā devāmies ciemos pie “Lokal Boards” dizaineriem, kuri ar lielu entuziasmu mūs uzņēma un iepazīstināja ar to, kāds ir dizainera darbs ikdienā, kur un kā top viņu ražotie longboard skrituļdēļi, kā arī aicināja mūs iejusties dizainera lomā.

“Lokal Boards” ir uzņēmums, kas tepat Latvijā, Rīgā, ar rokām gatavo longboard skrituļdēļus pēc sava izstrādāta dizaina. Paši puiši, kuri strādā šajā uzņēmumā, ir pieredzējuši longboardisti, kuri savu kaislību ir pratuši pārvērst biznesā, radot dēļus, kas sniedz iespēju izbaudīt braukšanas prieku gan viņiem pašiem, gan citiem interesentiem, tajā skaitā mums – Jauniešu kluba biedriem.

 

Labprāt izmantojām šo iespēju iemēģināt dažādus “Lokal Boards” radītos braucamrīkus. Gandrīz nevienam no LNMM Jauniešu kluba biedram nebija pieredzes šajā jomā, taču tas neliedza to iegūt. Dizaineri mums palīdzēja apgūt braukšanas mākslu un ļāva mācīties arī pašiem. Nenoliedzami, iepatikās!

 

Jauniegūtā pieredze atraisīja izdomu, lai pasākuma turpinājumā, katrs kluba biedrs radītu prototipu, skici vai maketu savam dēlim, kas spētu pildīt vēl kādu parasti dēlim neraksturīgu funkciju - "Skrituļdēlis +". Idejas tiešām bija kreatīvas, sākot no dēļa ar grābekļa funkciju, beidzot ar dēli, kas kalpotu kā lineāls vai mūzikas atskaņotājs. Kā jums patiktu, ja kāda no šīm inovācijām tiktu arī ieviesta?

 

Dizaineri pašu radītā uzņēmumā nav tikai cilvēks, kurš rada vizuālo risinājumu. Dizaineris ir kas daudz vairāk. Tas ir cilvēks, kurš stāstu pārvērš funkcionālā dizaina produktā un produktu stāstā, ieguldot darbā pacietību un izdomu, lai stāstu nodotu klientiem.

 

Milzīgs paldies “Lokal Boards” dizaineriem par sadarbību, iepazīstināšanu ar dizainera profesiju, kā arī aizraujošo informāciju un kopā pavadīto laiku!

Saistītie jaunumi
Saistītās izglītības programmas
Saistītās galerijas