SARUNAS MUZEJĀ: 19. gadsimta marīnas
image
05.10.2019 13:00
Tikšanās ar izstādes kuratori Lauru Okdalderi.

"Tiem, kuri nekad nav redzējuši sevi visās jūras malās, nekad nevarēs būt ne jausmas par pasauli un savu saistību ar to.”

/Johans Volfgangs Gēte/

 

Jūra un ūdens stihija gadu simtiem ir vilinājusi māksliniekus, kuri tās noslēpumainībā un nepastāvībā ir guvuši atbildes saviem radošajiem meklējumiem. Sarunu laikā muzejā ikviens būs aicināts tuvāk iepazīt marīnu pasauli un savām acīm pieredzēt jūras ainavu glezniecības valdzinājumu.

 

Tikšanās laikā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar izstādes “19. gadsimta marīnas” koncepciju un izstādē redzamo gleznu autoru daiļradi. Sarunas gaitā uzzināsiet, kā veidojies marīnas jeb jūras glezniecības žanrs un kā tā attīstību ietekmējušas 19. gadsimta romantisma laika tendences un norises tā laika Eiropā. Līdztekus romantisma un reālisma darbiem varēsiet iepazīt arī impresionisma stilā gleznotu marīnu paraugus, izsekojot līdzi marīnu glezniecības tendencēm 19. gadsimta gaitā. 

 

Klausoties stāstos par izstādē redzamo dažādo autoru daiļradi, gūsiet ieskatu marīnu glezniecības nacionālajās īpatnībās, rodot iespēju savstarpēji salīdzināt holandiešu, vācu, franču, itāļu un norvēģu 19. gadsimta mākslinieku dažādo skatījumu uz jūras ainavu. 

 

“Kā priekškars, lēni vilkts,

Tas pēkšņi paliek pusatvērts,

Vai, kā bēdas, kas piepildītas ar maigām cerībām,

Kļūst gaišāks krastā bez tumsas.

Tā mēness tikpat kā nedilst,

Izliecoties virs vētrainās jūras.

Uz kalna stāv un bezgalīgi turas

Šī iespaidīgā jūras aina,

Un tas tev šķiet kā nomoda sapnis […].”

/Viljams Tērners/

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

ieejas biļete izstādē

Gada biļetes īpašniekiem pasākumu iespējams apmeklēt bezmaksas

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

T: (+371) 67 226467

E: Lilita.Pudule@lnmm.lv

 
Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas un sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu ar LNMM saistītos resursos, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: lnmm@lnmm.lv. Lūdzu, norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu.
Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas