SARUNAS MUZEJĀ: Eimanda Zeina un Līna Birzaka-Priekule
Tikšanās ar Eimandu Zeinu un izstādes kuratori Līnu Birzaku-Priekuli
image
25.08.2019 15:00
Iztādes pēdējās apskates stundās aicinām uz tikšanos ar Eimandu Zeinu un izstādes kuratori Līnu Birzaku-Priekuli.

Kolekcionāres Eimandas Zeinas krājumā glabājas lielformāta gleznieciskie un grafiskie atradeņi, pārpalikumi, sens sienu gleznojums, valodas radījumi un citi nozīmju nesēji. Kas ir līdz šim nezināmā kolekcionāre, un kā veidojusies viņas kolekcija, kas pašaik apskatāma izstāžu zāles ARSENĀLS Radošajā darbnīcā? Kā tie nokļuvuši kolekcijā? Vai kolekcija slēpj vēl ko, kas nav izlikts apskatei?

 

Laikā, kad Rīgā top Muzeja krātuvju komplekss, kura vairāk nekā 30 tūkstošos kvadrātmetru tiks izvietotas četru Latvijas muzeju apjomīgās kolekcijas, izstādes mākslinieces pievēršas jautājumiem par šo un citu kolekciju un to priekšmetu nozīmību, ilgstamību un pašsaprotamību. Kurš nosaka to, kurš priekšmets vai mākslas darbs taps par kolekcijas dārgumu, bet kurš uz visiem laikiem iegulsies kolekciju plauktos, lai paliktu nepamanīts?

 

Izglītības programma “Sarunas muzejā” ir tematisks pasākums – ekskursija-stāstījums-diskusija muzeja ekspozīcijā, kas piedāvā unikālu iespēju daudzpusīgāk un dziļāk iepazīt jaunākās izstādes un dažādus ar tām kontekstuāli saistītus jautājumus. Klausoties interesantā stāstījumā un iesaistoties diskusijā, ne vien apmeklētāji, bet arī sarunu īpašie viesi – mākslinieki, dizaineri, izstāžu kuratori, mākslas vēsturnieki, filozofi u.c. – sev un citiem atklāj daudz jauna par mākslas un kultūras vērtībām un aktualitātēm.

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Aicināti visi interesenti.

 

NORISES VIETA:

LNMM izstāžu zāle ARSENĀLS

Torņa iela 1, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieejas biļete izstādē.

GADA BIĻETES īpašniekiem ieeja ir bez maksas.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

E: arsenals@lnmm.lv

T: (+371) 67 716108

 

Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas